Kocięta na sprzedaż
Koty do oddania
Facebook
Hodowla Kotów Syberyjskich i Neva Masquerade Nowa Era*PL

Wyposażenie maluszka

Toaleta i kuweta

To niezbędny element kociego świata. Zabudowane toalety uniemożliwiają przedostawanie się nieprzyjemnych zapachów na zewnątrz i są szczególnie użyteczne w mniejszych mieszkaniach i wszędzie tam, gdzie kot przebywa blisko ludzi. Dają kotu poczucie bezpieczeństwa oraz zapobiegają wysypywaniu się żwirku na zewnątrz. Jeśli posiadają ruszt, można znacznie łatwiej pozbyć się zbrylonego przez kocie odchody żwirku i oszczędniej go używać. Jeśli decydujemy się na toaletę bez rusztu lub otwartą kuwetę pamiętajmy o higienicznej łopatce.

Żwirek do kociej toalety

Bardzo ważne, aby żwirek miał właściwości pochłaniające wilgoć i zapach. Żwirki o właściwościach zbrylających są ekonomiczne w użyciu, bo umożliwiają usuwanie wyłącznie "zużytej" jego części.

Miseczki do wody i jedzenia

Minimum to dwie miski jedna na wodę, druga na jedzenie. Zaleca się jednak używanie trzech misek

dwie z nich to miski na jedzenie (pierwsza na suche, które kot ma cały czas do dyspozycji, druga na posiłki "mokre"), trzecia jest miską na wodę. Wygodnym rozwiązaniem jest posiadanie miski na suchą karmę z rezerwuarem. Ważną rzeczą jest to, aby miska była zaopatrzona od spodu w gumowe elementy zapobiegające ślizganiu się. Miski stalowe są estetyczne, łatwiej utrzymać je w czystości, a przede wszystkim są praktycznie niezniszczalne. Jeśli kot zostaje sam w domu np. na weekendy, warto pomyśleć o misce z timerem.

Legowisko

Powinno być przytulne, ciepłe, to taki koci azyl. Może to być na przykład legowisko z budką, odkryte, miękkie lub z wikliny, które jest wyłożone ciepłym kocykiem... Legowisko z wikliny może służyć także jako transporterek dla kociaka.

Akcesoria i kosmetyki do pielęgnacji

Akcesoria do pielęgnacji sierści to szczotka, zgrzebło (gumowe dla sierści krótkiej i metalowe dla sierści długiej) oraz grzebień. Do przycinania pazurków przydadzą się nożyczki oraz pilnik.

Drapak lub koci mebel

Naturalną potrzebą kota jest drapanie. By ochronić obicia domowych mebli przed zniszczeniem przez kota warto wyposażyć kota w specjalny drapak. Doskonałym rozwiązaniem łączącym funkcję budki i drapaka jest zakup kociego mebla. Taki piętrowy mebel to także możliwość zaspokojenia naturalnej kociej potrzeby wspinania się. Aby zachęcić kota do zainteresowania się meblem czy drapakiem warto nasączać go systematycznie kocią miętką.

Zabawki

To oczywiście niezbędna rzecz, mogą to być maskotki kupione, ale również zwykły motek włóczki sprawia kotu niesamowitą radość.

Transporter

Niezbędny przede wszystkim podczas wizyt u lekarza weterynarii, na wakacyjnych wyjazdach i na wystawach. Zapewnia kotu bezpieczną przestrzeń, eliminuje możliwość ucieczki oraz w dużym stopniu izoluje od niepożądanego i obcego otoczenia. Do wyboru mamy transportery z tworzyw sztucznych

łatwe do utrzymania w czystości, zaopatrzone w materacyk i miskę na wodę

wygodne zwłaszcza podczas dalszych podróży. Koty bardziej "światowe", otrzaskane z wieloma różnymi sytuacjami chętnie skorzystają ze specjalnego plecaka lub torby posiadającej krótką smyczkę do przypięcia kociej obróżki.

Szelki i smycz

Wybierając się z kociakiem na dwór należy go wyposażyć w szelki i długą smycz. Najlepiej kotka przyzwyczajać od małego do smyczy i spacerów.

Preparaty

wabiące (do stosowania w miejscach gdzie chcemy, aby kot przebywał np. kocie meble, legowiska, drapaki), odstraszające (do stosowania w miejscach, w których kot nie powinien przebywać

w domu i na zewnątrz domu) oraz odświeżające (likwidują nieprzyjemne zapachy pozostawione przez kota).

(Źródło: SIBPortal.pl)