Kocięta na sprzedaż
Koty do oddania
Facebook
Hodowla Kotów Syberyjskich i Neva Masquerade Nowa Era*PL

Kronika hodowli

Rok 2014

2014.12.31


Niech się mnoży dostatek,
Spełniają zamiary.
niech nagrodzi Rok Nowy,
w czym zawinił Rok Stary.

2014.12.25

Sympatyczna para Ula i Dawid stała się nową rodziną dla ślicznego rudzika NELSONA Nowa Era*PL. Maluszek zamieszkał w Szczecinie. Opiekunowie pokochali kocurka od pierwszego wejrzenia.
Serdecznie pozdrawiamy :) Głaski dla Nelsonka :)

2014.12.24


Spotkajmy się przy stole
Podzielmy się sercami.
Z tymi, którzy są teraz i co byli z nami.

2014.12.21

Kolorowa szylkretka MADERA Nowa Era*PL zamieszkała w Berlinie u pani Marty. Wszystkiego najlepszego śliczna koteczko. Bądź szczęśliwa w nowym domku :)

2014.12.20

Kolejne odbiory kocich maluszków. MACEDONIA Nowa Era*PL zamieszkała w Szczecinie u Małgosi i rodzeństwa kotków syberyjskich: CZUMY Nowa Era*PL i CZARYSZA Nowa Era*PL. Energiczna "małolata" wniosła do swojej nowej rodziny wiele radości.
MONTREAL zamieszkał u pani Ewy i pana Mirka w Szczecinie. Już podczas zapoznania z nowymi opiekunami rozmruczany i towarzyski maluch nie schodził z kolan Pana Mirka. Jesteśmy przekonani, ze Montrealek znalazł kochającą rodzinę :)

2014.12.17

W zaprzyjaźnionej hodowli FANTASMAGORIA*PL urodziły się przepiękne kocięta. Ojcem ponownie został nasz wspaniały reproduktor SC HORUS Perła Północy*PL. Serdecznie grarulujemy Kasi i Angeli tak udanego miotu :)

2014.12.15

Do nowego domu do Marty i Krzysztofa pojechała NONTANA Nowa Era*PL. Czarnulka syberyjska zamieszkała z jaśniutką Nevą Masquerade ELBą Nowa Era*PL. Nowi opiekunowie mają dobre Feng Shui - kocie black and white :) Serdecznie pozdrawiamy :) Głaski dla dziewczynek :)

2014.12.13

Coraz więcej ludzi zadowolonych ze swoich kocich podopiecznych postanawia sprawić swojemu ulubieńcowi kociego przyjaciela. Tak się też stało tym razem. Przepiękny syberyjczyk - jedynak OLIMP Nowa Era*PL zamieszkał w Szczecinie razem z koteczką Neva Masquerade POLINEZJA Nowa Era*PL. Bardzo się cieszymy, ze kotka maja cudowną rodzinę i siebie nawzajem :)

2014.12.42893

Kolejna wystawa tym razem w Warszawie. Nasze wychowanki godnie reprezentowały hodowlę Nowa Era*PL i swoich obecnych opiekunów. Przepiękna syberyjka IC WERONA Nowa Era*PL jako bardzo młoda jeszcze koteczka zdobyła wysoki tytuł Grand Internationale Champion i otrzymała swój pierwszy certyfikat CACS do najwyższego tytułu Supreme Champion !!! Serdecznie gratulujemy hodowcom MRULA*PL z Krakowa :)
CH JAMAJKA Nowa Era*PL zdobyła kolejny certyfikat do tytułu Internationale Champion oraz jakże cenną Nominację do panelu Best in Show - NOM BIS. Serdecznie gratulujemy Gabrysi-hodowczyni Gabelin Fort*PL z Sokołowa Małopolskiego.

2014.12.04

Pierwszy kociak z MIOTU "N2" NEGROS Nowa Era*PL opuścił hodowlę. Zamieszkał w Szczecinie u Anety i kocurka syberyjskiego ALCAZAR Nowa Era*PL. Kocurek trafił do domu pełnego zwierząt i kochających ludzi. Bądź szczęśliwy kotulku :)

2014.11.23

Do dalekiej Holandii pojechali: LIMON Nowa Era*PL i KANADA Nowa Era*PL. Kanada zamieszkała u Izy i Piera oraz starszej kuzynki syberyjskiej o imieniu KALIFORNIA Mowa Era*PL, Limon natomiast zamieszkał u Toniego - syna Piera :)
Bardzo się cieszymy, ze maluchy mają tak wspaniałe rodziny :)

2014.11.21


Są takie serca, co wesprą w potrzebie,
i ciepłe dłonie, co twą dłoń uścisną,
aż niepokoje wszystkie znów gdzieś prysną.
Jest taka dobroć, co serce ogrzeje,
przyniesie radość i nowe nadzieje.

życzliwych ludzi, życzliwych przyjaciół,
radosnych chwil życzę w Dniu życzliwości.

Jolanta Kurowska

2014.11.11

Do nowego domu w Szczecinie pojechali JUKON Nowa Era*PL i KARYNTIA Nowa Era*PL. Fajnie, że kotki mogły zamieszkać razem. Wszystkiego dobrego maluchy :)

2014.11.11

Z głebokiej Rosji, z dalekiej Samary przyjechała do nas przepiękna neveczka NIMFA IVANKA Nebesnaja Lasur' RU.
Tak pięknych, niebieskich, lazurowych oczy nigdy nie widziałam. Koteczka spełniła nasze marzenia. Jest idealna <3
Dziękujemy Walentynie za powierzenie nam tego skarbu :)

2014.11.42956

Pojechaliśmy na wystawę do Poznania. Nasza syberyjka CLICQUOT MADAME Neva's Legend*RU rozpoczęła championat.
Debiutantki QUEEN CLEOPATRA Goldensima*CH i WENUS Figlarne Kociaki*PL wróciły z medalami. Goldie zdobyła NOM BIS a WENUS została najlepszą kotką w kolorze i wywalczyła BIV.
Nasza wychowanka WERONA Nowa Era*PL zdobyła kolejne certyfikaty CAGCIB do tytułu GRAND INTERNATIONALE CHAMPION. Bardzo się cieszymy z sukcesów naszych syberyjskich piękności. Gratulujemy Piotrowi - hodowcy: MRULA*PL.

2014.11.05

Mamy już wstępne plany hodowlane na zbliżający się nowy 2015 rok. Zainteresowanych zapraszamy do zakładki Nasze Plany. Kolejność i skuteczność kryć i tak zależna będzie od "matki natury". Trzymajcie kciuki za realizację Naszych Planów. Dziękujemy i pozdrawiamy wszystkich fanów hodowli Nowa Era*PL.

2014.10.31

Już tylko kilka ślicznych maluszków z miotów "M2" i "N2" czeka na nowe kochające rodziny. Zdjęcia wszystkich dostępnych kociąt zobaczyć można w zakładce Mamy Kocięta. Zapraszamy do rezerwacji kociąt syberyjskich :)

2014.10.28

Dzisiaj rano hodowlę opuścił przepiękny kocurek neva masquerade JEMEN Nowa Era*PL. Przed nim daleka droga do domu. Maluch poleciał do Francji. Zamieszkał w Nicei, w wielkim domu pełnym zwierząt i kochających ludzi :)

2014.10.27

Smutne wieści... :( Nasz słodki JUKON Nowa Era*PL nieoczekiwanie powrócił do hodowli. Jego opiekunka z powodu kłopotów zdrowotnych, nie mogła zatrzymać kotka. Maluch jest smutny i przestraszony nową sytuacją. Postaramy się jak najszybciej znaleźć mu nową, kochającą rodzinę, tym razem docelową.

Koteczka syberyjska KAMCZATKA Nowa Era*PL zamieszkała z Julią i Filipem w Szczecinie. Bądź szczęśliwa malutka !!!

2014.10.25

Aż dwie nasze pociechy- neveczki, pojechały do nowych domków.
LIDA Nowa Era*PL zamieszkała z Sebastianem w Choszcznie.
LUSAKA Nowa Era*PL pojechała do Wrocławia. Zamieszkała z Marzeną, Krzysztofem, Oliwią i kocurkiem syberyjskim INDUS Nowa Era*PL. Wszystkiego Dobrego maluchy!!!

2014.10.23

Do nowego domku pojechała dzisiaj neveczka LATINA Nowa Era*PL. Koteczka zamieszkała z Magdą i Andrzejem w Szczecinie.
Niech się zdrowo chowa. Głaski dla Latiny i pozdrowienia dla opiekunów koteczki :)

2014.10.22

Pierwsze zdjęcia swojej pociechy nadesłała Pani Iwonka z Poznania.
JAPONIA Nowa Era*PL zwana teraz Luna, świetnie się czuje w nowym domu.
Na zdjęciach widać, że koteczka jest bardzo zadowolona ze swojej rodzinki :)

2014.10.16

Nasz ulubieniec JUKON Nowa Era*PL zamieszkał w Szczecinie u Pani Magdaleny. Bądź szczęśliwy słodki kotulku :)

2014.10.15

Mamy już pierwsze zdjęcia neveczki JENA Nowa Era*PL. Bardzo dziękujemy :)
Mała bardzo szybko zaaklimatyzowała się w nowym domu. Często urządza szalone gonitwy po pokoju. Jest koteczką wesołą i szczęśliwą :)

2014.10.14

Kolejne zdjęcia z Gorzowa Wielkopolskiego nadesłała Pani Ania. Dziękujemy :)
INDUS Nowa Era*PL ma wspaniałą, kochającą rodzinę :)

2014.10.12

Nadeszła kolejna pora pożegnań... Niebieskooka neveczka JAPONIA Nowa Era*PL zamieszkała w Poznaniu z Panią Iwonką w hodowli Z Regatowej*PL.

Dwa rudziki KRASNODAR Nowa Era*PL i KODIAK Nowa Era*PL pojechali do Wrocławia. Krasnuś zamieszkał z Weroniką i Tomkiem a Koduś z Moniką i Pawłem. Wszystkiego dobrego maluchy!!!

2014.10.11

Konkurs TOP CAT 2013 rozstrzygnięty!!! Nasza przepiękna, wysoko utytułowana kotka syberyjska SC ODISSI od Kniahini*PL, DVM zajęła II miejsce w kategorii "KOTKA DOROSłA" oraz w klasyfikacji ogólnej kotów syberyjskich w konkursie TOP-CAT 2013!!! Wspaniałe trofea zobaczyć można w zakładce Kotki; Odissi; Osiągnięcia.
Jesteśmy bardzo dumni i szczęśliwi z tak wysokiej lokaty naszej pięknej Odissi :)

2014.10.08

Otrzymaliśmy kolejne zdjęcia z Poznania. Dziękujemy Pani Asiu :) Przepiękne koteczki ZARIA Nowa Era*PL i ERYTREA Nowa Era*PL nauczyły się chodzić na smyczy :)
Koteczki są zadowolone z częstych spacerków a opiekunowie spokojni i szczęśliwi. Ich pociechy bezpiecznie korzystają z pięknej pogody i świeżego powietrza :)

2014.10.04

śliczna neveczka JENA Nowa Era*PL opuściła już mamę i rodzeństwo. Zamieszkała z Anitą i Moniką w Poznaniu. Tam czekał na nią przystojny kawaler Augustin. Mamy nadzieję, ze kotki szybko się zaprzyjaźnią :)

2014.10.04

światowy Dzień Zwierząt (ang. World Animal Day) - święto obchodzone corocznie 4 października w dzień wspominania w św. Franciszka z Asyżu, patrona zwierząt, ekologów i ekologii.

św. Franciszek w stosunku do człowieka i przyrody wyrzekł się chęci dominacji oraz wyznawał ideę braterstwa wszystkich stworzeń. Głosił, że wszyscy mieszkańcy Ziemi są braćmi, bez względu na charakter, poglądy, narodowość, stan majątkowy i każdy, kto prosi o pomoc, wróg czy przyjaciel powinien być wysłuchany i przyjęty.
Obchody Dnia mają na celu zmienić zachowanie ludzi w stosunku do zwierząt i uświadomienie im, że zwierzę to istota żywa, a nie rzecz i ma swoje prawa. Obchody celebrują.
Podczas obchodów WAD, organizacje ekologiczne i działające na rzecz ochrony zwierząt zwracają uwagę społeczeństwu na los bezdomnych zwierząt, znęcanie się nad zwierzętami, warunki bytowe w schroniskach, sterylizację bezdomnych zwierząt oraz nielegalne hodowle psów i kotów.

2014.09.28

Pierwsze kocięta syberyjskie urodziły się w zaprzyjaźnionej hodowli Wiśniowy Sad*PL. Tatusiem został nasz wspaniały reproduktor SC HORUS Perła Północy*PL.
Serdecznie gratulujemy :) Głaski dla kociej mamy :)

2014.09.13

Nasza kolorowa szylkretka GIC ZATEJKA z Dworku Bojara*PL urodziła marchewkowego rudzika jedynaka - MIOT "O2". Jego tatusiem został złocisty CH PLATON Volzhskaya Krasa*RU. Maluszek jest bardzo ładny i duży. Fajnie, że w poprzednich miotach jest więcej kociąt, to jedynak nie będzie samotny. Mamy nadzieję, że tak ładny kocurek szybko znajdzie nowy, kochający dom :)

2014.09.11

Obrodziło tego lata w śliczne, kolorowe kocięta :) Dzisiaj przepiękna kotka syberyjska SC ODISSI od Kniahini*PL, DVM urodziła MIOT "N2". Dumnym tatą jest nasz wychowanek SC BOSTON Nowa Era*PL. Maluchy są duże, zdrowe i silne a mama Odissi bardzo dobrze się nimi opiekuje :)

2014.09.09

Na świat przyszły cudowne, klasycznie pręgowane kocięta MIOT "M2" dzieci Espanoli i Horusa :)
Nowe kociaki sprawiły nam wielką radość. Wszystkiego Dobrego maluchy !!! Rośnijcie zdrowo :)

2014.09.07

Jedynaczka DALMACJA Nowa Era*PL świętuje dziś Pierwsze Urodziny!!! Słodkiego Miłego życia Maleńka :)
Pozdrowienia dla Pani Pauliny :)

2014.09.05

Otrzymaliśmy kolejne zdjęcie naszego ulubieńca z Kołobrzegu. CEJLON Nowa Era*PL to wspaniały kocur w typie swojego pięknego ojca SC HORUSA Perła Północy*PL. Dziękujemy Pani Monisiu :)

2014.09.04

Otrzymaliśmy pierwsze zdjęcia z Gorzowa Wielkopolskiego. IRTYSZ Nowa Era*PL bardzo szybko zaprzyjaźnił się ze swoja nowa rodziną.
Dziękujemy Pani Aniu i Olu za fotorelację i dobre wieści z Waszego domu :)

2014.08.30

Nasze wychowanki godnie reprezentowały hodowlę Nowa Era*PL na zagranicznej wystawie w żylinie (Słowacja).
IC CHATANGA Nowa Era*PL zdobyła tytuł Internationale Champion a IC WERONA Nowa Era*PL zdobyła kolejny certyfikat CAGCIB do tytułu Grand Internationale Champion oraz kolejną już w karierze tej pięknej koteczki - NOM BIS!!!
Serdecznie gratulujemy Gabrysi - hodowczyni Gabelin Fort*PL.
Serdecznie gratulujemy Piotrowi - hodowcy Mrula*PL.

2014.08.30

Do nowego domu w Gorzowie Wielkopolskim pojechał ostatni kociak z Miotu "I2" - IRTYSZ Nowa Era*PL.
Zamieszkał z Olą, Ania i Arkiem w pięknym domu pełnym zwierząt i życzliwych ludzi. Bądź szczęśliwy kotulku :)

2014.08.26

Pierwsze zdjęcia nadesłała Pani Ania z Berlina. Dziękujemy!!!
INDIANA Nowa Era*PL wniosła do nowego domu wiele radości :) Wielkie głaski dla słodkiego rudzielca :)

2014.08.25

Kolejne zdjęcia otrzymaliśmy z hodowli Wiśniowy Sad*PL. HAJFA Nowa Era*PL szybko zaaklimatyzowała się w kocio/psim stadzie.
Swoją urodą i przyjaznym charakterem zjednała sobie całą rodzinę. Dziękujemy Martusiu i Kasiu :)

2014.08.20

Wspaniały MIOT "C2": CHARLOTTE, CREMONA, CZUMA, CULLMAN i CZARYSZ kończy dziś roczek!!!
Wszystkiego Dobrego Maluchy :) Wielkie głaski dla wspaniałych kotków i serdeczne pozdrowienia dla ich opiekunów :)

2014.08.20

W zaprzyjaźnionej hodowli FORONIA*PL przyszły na świat śliczne kocięta syberyjskie Miot K. Szczęśliwym tatusiem został nasz kocur reproduktor GIC DRAZIC Contentus*PL. Gratulujemy Lucynko :)

2014.08.20

Dzisiaj opuściła hodowlę INDIANA Nowa Era*PL. Ta śliczna koteczka zamieszkała w Berlinie z Anią i z Lukasem.
Głaski dla malucha :)

2014.08.19

Kolejne zdjęcia z Holandii nadesłała Pani Iza. Dziękujemy!!! KALIFORNIA Nowa Era*PL wyrosła na wspaniałą przedstawicielkę swojej rasy :) Wielkie głaski dla Kaluni :)

2014.08.18

Dzisiaj do nowego domku pojechała śliczna syberyjka ISLANDIA Nowa Era*PL. Koteczka zamieszkała w Warszawie z Marysią, Krzysiem i Panią Justyną. Niech się zdrowo chowa :) Wszystkiego Dobrego!!!

2014.08.17

Kolejne zdjęcia dwóch syberyjskich księżniczek przysłała Pani Asia z Poznania. Nie możemy się napatrzeć jak dorastają i pięknieją nasze wychowanki: ZARIA Nowa Era*PL i ERYTREA Nowa Era*PL. Dziękujemy i pozdrawiamy :)

2014.08.16

Bardzo długo czekaliśmy na zdjęcia z dalekiej Norwegii. URAL Nowa Era*PL wyrósł na dorodnego kocura syberyjskiego o przepięknym futrze. Ulubieniec Pani Basi spędza dużo czasu na świeżym powietrzu wśród norweskich fiordów. Dziękujemy za zdjęcia i dobre wieści o kotku :) Serdecznie pozdrawiamy. Głaski dla rudzielca :)

2014.08.15

Nastał czas odbiorów kociąt z Miotu"I2". Najjaśniejszy rudzik IRAN Nowa Era*PL zamieszkał w Gdańsku z Aleksandrą, Borysem i Bartoszem :)
Wszystkiego dobrego w nowym domku. Bądź szczęśliwy maluszku :)

2014-08-15
Długo szukaliśmy złotej syberyjskiej dziewczynki z dobrym rodowodem.
Udało się :) Po wielu tygodniach poszukiwań i negocjacji dzisiaj nadszedł ten szczęśliwy dzień. Z Francji przyjechała do nas cudowna „Złotuchna” JANEL Adore Chat*FR. Koteczka rozkochała w sobie wszystkich od pierwszego wejrzenia.
Piękna, cudownie umaszczona elegantka, wesoła, radosna i przyjacielska zamieszkała z nami :) Dziękujemy Svetlanie i Siergiejowi za słodką Janel :) Witaj w domu maleńka!!!

2014.08.14

Po raz pierwszy otrzymaliśmy zdjęcia z Holandii. GROLLEY Nowa Era*PL to cudowny "Skrzacik".
Dziękujemy Pani Paulinko :)

Kolejne zdjęcia kocurka FENIKS Nowa Era*PL przysłał Pan Krystian z Choszczna. Dziękujemy i pozdrawiamy :)

2014.08.02

Po raz pierwszy otrzymaliśmy zdjęcia ze świnoujścia. HAWANA Nowa Era*PL pięknie rośnie i sprawia wiele radości swoim opiekunom.
Dziękujemy Pani Regino :)

Kolejne zdjęcia kocurka FOX Nowa Era*PL nadesłała Pani Aleksandra ze Szczecina. Serdecznie dziękujemy i pozdrawiamy :)

2014.08.02

Otrzymaliśmy zdjęcia z Krakowa. Kocurki syberyjskie HURON Nowa Era*PL i GARLAND Nowa Era*PL razem się bawią, razem śpią o razem psocą. Fajnie, że mają siebie nawzajem i kochających opiekunów. Pani Grażynko i Panie Piotrze dziękujemy i pozdrawiamy :)

2014.08.01

Otrzymaliśmy kolejne zdjęcia pięknych syberyjskich sióstr z MIOTU "E2". ESTONIA Nowa Era*PL i ELBA Nowa Era*PL rosną zdrowe i szczęśliwe. Pani Dorotko i Pani Marto dziękujemy i pozdrawiamy :)

2014.07.31

Mamy nowe zdjęcia z Ostrowca świętokrzyskiego :) Dziękujemy :)
HAJFA Nowa Era*PL czuje się już jak u siebie :) Odważnie zwiedziła cały dom. HAJFA bardzo lubi być głaskana, od razu mruczy :) Dołączamy głaski od nas :)
Pozdrawiamy ciepło :)

2014.07.30

Otrzymaliśmy nowe zdjęcia i filmik z Kołobrzegu. Dziękujemy Pani Moniko :) CEJLON Nowa Era*PL wyrósł na pięknego, okazałego kocura. Ma też łagodne usposobienie. Z małym Tymkiem tworzą wspaniały duet.
Prawdziwa męska przyjaźń od urodzenia :)

2014.07.29

Otrzymaliśmy pierwsze zdjęcia z Krakowa. dziękujemy Pani Grażynko :) HURON Nowa Era*PL i GARLAND Nowa Era*PL zaprzyjaźnili się ze sobą.
Kotki mają się dobrze a po tygodniu wzajemnej nieufności nastąpiła wielka miłość. Wielkie głaski dla chłopaków.
Pozdrawiamy ze Szczecina :)

2014.07.28

Nowe zdjęcie pięknej Cleo otrzymaliśmy z Poznania :) ELBA Nowa Era*PL to mały kochany skarb Pani Marty :)
Dziękujemy i pozdrawiamy :)

2014.07.26

W daleką drogę do Ostrowca świętokrzyskiego pojechała ostatnia "Krówka"
z MIOTU "H2" - HAJFA Nowa Era*PL.
Ta śliczna koteczka zamieszkała u Marty w domu pełnym zwierząt razem z syberyjkami GRENADą, FORTUNą, WIFI i szczeniakiem shiba inu - LWU :) Bądź szczęśliwa maleńka :) Rośnij zdrowo :)

2014.07.25

Otrzymaliśmy kolejne zdjęcia z Poznania. Dziękujemy Pani Asiu :)
Koteczka syberyjska ZARIA Nowa Era*PL jest już elegancką, srebrzystą kocią damą.
Mały "Pączuś" ERYTREA Nowa Era*PL urosła, ofutrzyła się i wypiękniała. Wielkie głaski dla obu syberyjskich piękności :)
Serdecznie pozdrawiamy :)

2014.07.23

Dzisiaj nad ranem nasza koteczka BLANKA Koci Eden*PL urodziła bielutkie kuleczki - kocięta Neva Masquerade - MIOT "L2".
Tatusiem został przepiękny kocur IC ALEKSANDER vel żooli*PL. Z niecierpliwością czekamy aż malutkie neveczki zaczną się wybarwiać i otworzą swoje cudowne niebieskie oczęta :)

2014.07.22

Otrzymaliśmy kolejne zdjęcia ze Szczecinka. Dziękujemy Pani Ewo :) Słodziak GWADAR Nowa Era*PL rośnie zdrowo wśród kochających ludzi :)

Nowe zdjęcia nadesłała również Pani Violetta ze Stargardu Szczecińskiego. Dziękujemy :)
WINDSOR Nowa Era*PL pojechał na wakacje. Głaski dla uroczego Maurycego :)
Serdecznie pozdrawiamy :)

2014.07.21

Prześliczna koteczka syberyjska HAWANA Nowa Era*PL pojechała do nowego domu.
Zamieszkała w świnoujściu u Pani Reginy. Powodzenia i wszystkiego dobrego dla słodkiej koteczki :)
Pozdrowienia dla nowych opiekunów :)

2014.07.20

Swoje pierwsze urodziny obchodzi dzisiaj MIOT "B2". Wielkie głaski dla kocich jubilatów: BOGOTY, BATRINY, BOTSWANY, BAZYLEI, BARBADOSA i BALATONA. Pozdrawiamy opiekunów tych pięknych syberyjczyków :)

Do nowego domku pojechał HURON Nowa Era*PL.
Ten śliczny kocurek zamieszkał w Krakowie razem ze starszym kolegą z naszej hodowli - GARLANDEM.
Mamy nadzieję, że maluchy szybko się zaprzyjaźnią a ich nowa, kochająca rodzina będzie szczęśliwa z obecności mruczących przyjaciół :)

2014.07.19/20

Na wystawie w Gliwicach nasza wychowanka JAMAJKA Nowa Era*PL została Championem.
Ta wspaniała koteczka o rzadko spotykanym dymnym umaszczeniu zdobyła również swój pierwszy certyfikat CACIB do tytułu Inter Champion. Serdecznie gratulujemy Gabrysi - hodowczyni Gabelin Fort*PL. Brawo JAMAJKA Nowa Era*PL!!!

2014.07.17

Dzisiejszej nocy po ciężkim porodzie na świat przyszły śliczne kocięta syberyjskie - MIOT "K2".
Rodzicami zostali MAGALIE Syberian-Pol*PL i SC HORUS Perła Północy*PL.
Wszystkiego dobrego maluchy "K2" :) Rośnijcie zdrowo :)

2014.07.14

Otrzymaliśmy kolejne zdjęcie słodkiej Chloe :) Dziękujemy :)
CREMONA Nowa Era*PL bardzo lubi się przytulać do Pani Agnieszki :)

2014.07.13

Do nowego domu pojechał ostatni kocurek z MIOTU „G2” - GROLLEY Nowa Era*PL. Słodki Skrzacik zamieszkał w Holandii z Pauliną i Bartkiem.
Bardzo się cieszymy, że maluch trafił do miłośników kotów :) Będzie miał syberyjską starszą koleżankę. Dzięki temu łatwiej zaakceptuje nową rodzinę. Bądź szczęśliwy kochany Skrzaciku :)

2014.07.07

Nasza prześliczna, niebieskooka koteczka CH ZELANDIA Nowa Era*PL urodziła długo oczekiwane kocięta Neva Masquerade MIOT „J2”. Tatusiem został ukochany kocur IC ALEKSANDER vel Zooli*PL. Opiekuńcza Zelandia bardzo dobrze zajmuje się swoimi maluchami. Wszystko wskazuje na to, że kolejne kocięta tej pary wyrosną na wspaniałe neveczki :)

2014.06.29

Z dalekiej Szwajcarii przyjechała do nas złota syberyjka Goldenesima QUEEN CLEOPATRA (CH).
Nasze pierwsze złotko zauroczyło wszystkich swoja urodą :) Thank You Claudia :)

2014.06.24

Otrzymaliśmy kolejne zdjęcia z Władysławowa. Dziękujemy Agnieszko :) CH YAKIMA Nowa Era*PL została mamą :)
Urodziła cudowne, kolorowe maluchy. Wielkie głaski dla Yakimy i jej kociątek :)

2014.06.23

Kolejne zdjęcia syberyjskich dziewczynek FORTUNA Nowa Era*PL i GRENADA Nowa Era*PL nadesłały Marta i Kasia.
Dziękujemy i pozdrawiamy :) Serce rośnie jak możemy obserwować dalszy rozwój naszych syberyjskich wychowanek :)

2014.06.22

Otrzymaliśmy kolejne zdjęcia z Goleniowa. Dziękujemy!!!
ESTONIA Nowa Era*PL jest już dużą, piękną, zielonooką kociczką syberyjską :) Pozdrawiamy :) Głaski dla Easy :)

Za to LUIZJANA Nowa Era*PL zwana w domu Luizjanka-Przytulanka zachowała naturę słodkiego kociaczka. Jest już dorosłą koteczką Neva Masquerade ale nadal lubi dokazywać. Dziękujemy za zdjęcia Pani Madziu :) Głaski dla Lizi :)

2014.06.21

Do nowego domu pojechał dzisiaj wesoły rudzik GARLAND Nowa Era*PL. Kocurek zamieszkał w Krakowie.
Nowa, kochająca rodzina wspaniale dba o maluszka.
Już wkrótce Garland będzie miał kociego, syberyjskiego przyjaciela :)

2014.06.20

Po raz pierwszy otrzymaliśmy zdjęcia ze Szczecinka. Dziękujemy Pani Ewo :)
Słodki kocurek GWADAR Nowa Era*PL wspaniale zaaklimatyzował się w nowym domu.
Szybko rozkochał w sobie całą rodzinę :) Wielkie głaski dla maluszka :)

Kolejne, artystyczne zdjęcia nadesłano ze Szczecina. Dziękujemy!!!
POLINEZJA Nowa Era*PL wyrosła na piękną kotkę Neva Masquerade.
Och te cudowne, błękitne oczy Poli...

Otrzymaliśmy również nowe zdjęcia naszych przepięknych, dorosłych już wnuków urodzonych w hodowli Fantasmagoria*PL.
Dziękujemy Kasiu!!! Fotki można obejrzeć w zakładce Kocury; SC HORUS Perła Północy*PL; Potomstwo

2014.06.14

Zamieszkała z nami przepiękna, pręgowana tygrysio koteczka - WENUS Figlarne Kociaki*PL.
Dziękujemy Emilko za tę mruczącą, syberyjską kuleczkę, która już skradła serca nas wszystkich :)

2014.06.13

Kolejne zdjęcia otrzymaliśmy z Poznania. Dziękujemy Pani Asiu :)
ZARIA Nowa Era*PL i ERYTREA Nowa Era*PL cieszą się kocim towarzystwem przy okazji uszczęśliwiając swoją ludzką rodzinę :)
Serdecznie pozdrawiamy :) Głaski dla dziewczynek :)

2014.06.12

Otrzymaliśmy kolejne zdjęcia z dalekiej Irlandii. Przepiękna szylkretka syberyjska CH TUNEZJA Nowa Era*PL została mamą ślicznych kociąt. Dziękujemy Mirella :) Głaski dla kociątek i ich wspaniałej kociej mamy :)

2014.06.11

Otrzymaliśmy kolejne zdjęcia z Choszczna. Serdecznie dziękujemy :)
FENIKS Nowa Era*PL zapowiada się na wspaniałego przedstawiciela swojej rasy.
Klasycznym umaszczeniem i dumną postawą coraz bardziej przypomina swojego pięknego ojca SC HORUSA Perła Północy*PL.

2014.06.09

Dziękujemy Marcie i Kasi za kolejne zdjęcia z Ostrowca świętokrzyskiego.
GRENADA Nowa Era*PL i FORTUNA Nowa Era*PL
wiodą szczęśliwe, beztroskie życie wśród kochających ludzi :)

2014.06.42924

Ważna dla nas Międzynarodowa Wystawa Kotów rasowych odbyła się w Krakowie. Zaprezentowały się tam trzy piękne kociczki syberyjskie z naszej hodowli.

IC WERONA Nowa Era*PL zdobyła kolejne certyfikaty CAGCIB do prestiżowego tytułu Grand International Champion.
Serdeczne gratulacje dla Piotra i rodziny Mrula*PL. Głaski dla pięknej koteczki :)

CH CHATANGA Nowa Era*PL zdobyła dwa certyfikaty CACIB do tytułu International Champion,
dodatkowo uzyskując Nominację do Best in Show (NOM BIS).
Serdecznie gratulujemy Gabrysi z hodowli Gabelin Fort*PL.

Pięknie debiutowała na krakowskiej wystawie dymna koteczka syberyjska JAMAJKA Nowa Era*PL zdobywając swoje pierwsze certyfikaty CAC do tytułu Champion. Jamajka okazała się również najpiękniejszym syberyjczykiem w kolorze.
Dwukrotnie wywalczyła zaszczytny tytuł Best in Variete (BIV). Wielkie brawa!!!
Gratulacje dla Gabrysi - hodowczyni hodowli Gabelin Fort*PL.

Jesteśmy bardzo dumni z naszych wychowanek :)

2014.06.04

W zaprzyjaźnionej hodowli świat Kocich łap*PL urodziły się kocięta Neva Masquerade.
Dumnym tatusiem został nasz kocur Inter Champion Aleksander vel żooli*PL.
Gratulujemy Pani Aniu!!! Wszystkiego dobrego maluchy :)

2014.06.01

Dzisiaj do nowego domu pojechał mój ulubieniec GWADAR Nowa Era*PL - najmilszy słodziak z ostatnich miotów :) Maluch zamieszkał w Szczecinku. Mam nadzieję, że swoją obecnością uszczęśliwi nową rodzinę :)

2014.05.30

To był dzień pełen emocji. Aż trzy kocięta opuściły hodowlę, by rozpocząć nowe, samodzielne życie z dala od mamy. Tak się szczęśliwie złożyło, że zaprzyjaźnione kotki FORTUNA Nowa Era*PL i GRENADA Nowa Era*PL zamieszkały razem w Ostrowcu świętokrzyskim u Pani Marty. Dziewczynki będą również kochane przez Panią Kasię, miłośniczkę zwierząt i przyjaciela domu :)
Przepiękny, podobny do ojca FENIKS Nowa Era*PL zamieszkał w Choszcznie u Malwinki i Jej rodziców. Maluch szybko zaakceptował swoją nową rodzinę :)

2014.05.27

Otrzymaliśmy pierwsze zdjęcia kremuska. Dziękujemy Pani Olu :)
FOX Nowa Era*PL szybko pokochał nową rodzinę a jego starszy syberyjski kolega Figielek w pełni zaakceptował kociego towarzysza :)

2014.05.23

Ponownie nadszedł czas rozstań z hodowlą i powitań kociąt w nowych domach :)
Dzisiejszego wieczoru do nowego domku pojechał kremusek FOX Nowa Era*PL.
Ten śliczny kocurek zamieszkał z Aleksandrą, Piotrem, Dawidem, Adasiem i swoim nowym syberyjskim kolegą Figielkiem :)
Wszystkiego dobrego dla sympatycznej rodziny Foxa i głaski dla kotków :)

2014.05.19

Dzisiejszej nocy na świat przyszły nowe kociaczki - MIOT "I2" ze skojarzenia:
IC NAOMI od Kniahini*PL i GIC DRAZIC Contentus*PL.
To kolejny w naszej hodowli miot pięknych rudzików. Rośnijcie zdrowo słodkie maluchy!!!

2014.05.18

Jak ten czas leci... MIOT "A2" obchodzi dzisiaj swoje Pierwsze Urodziny!!!
Wielkie głaski dla kocich Jubilatów: ARIZONY, ALABAMY i ASPENA :)
Pozdrawiamy wspaniałe rodziny naszych wychowanków i dziękujemy za aktualne zdjęcia dorosłych już kotków :)

2014.05.43019

Nasza kolejna wystawa zagraniczna, tym razem w czeskim Moście.
Wspaniałe kotki syberyjskie IP OLIMPIA Nowa Era*PL i IP JARDINE Nowa Era*PL zdobyły tytuły INTERNATIONAL PREMIOR!!!
Obie koteczki wywalczyły również podwójne nominacje do BEST IN SHOW!!!
Jesteśmy bardzo dumni z naszych wychowanek :)
Serdecznie gratulujemy Joli z Gryfina :)

2014.05.03

Otrzymaliśmy nowe zdjęcia naszych wychowanków. LUIZJANA Nowa Era*PL - dorosła już koteczka, zachowała naturę słodkiego kociaka. Dziękujemy Pani Magdzie za pozdrowienia. Głaski dla Lizi :)
ESTONIA Nowa Era*PL to młoda kocia panienka. Opiekunowie wyprawili urodzinki Easy, która ukończyła wczoraj cztery miesiące :)

2014.05.02

Dzisiaj swoje pierwsze urodziny obchodzi MIOT Z. Wielkie głaski dla kocich jubilatów: ZARII, ZAMBII, ZEJI, ZAMBEZI i ZANZIBARA. Pozdrawiamy nowe rodziny naszych milusińskich :)

2014.12.16

Dziś jest podwójnie szczęśliwy dzień. Spełniły się nasze marzenia :) Przybyły do nas z Rosji dwa kocurki Neva Masquerade:
NESTOR Rusian Soul*RU i HENRIK iz Tverskovo Knazestwa*RU. Obaj chłopcy wyjątkowej urody, spełnili nasze marzenia o srebrze i złocie. Osiągnęliśmy kolejny etap w naszych planach hodowlanych. Jesteśmy bardzo szczęśliwi. Serdecznie dziękujemy Oksanie i Irinie za te cudowne istoty :)

2014.04.26/27

Kolejna udana wystawa, tym razem w Kościanie. Wspaniałe kastratki JARDINE Nowa Era*PL i OLIMPIA Nowa Era*PL są już premiorami :) Obie dziewczynki zdobyły również swoje pierwsze certyfikaty CAPIB do tytułu Interpremior.
Zarówno PR JARDINE Nowa Era*PL jak i PR OLIMPIA Nowa Era*PL dwukrotnie zostały nominowane do BEST IN SHOW!!!
Jesteśmy bardzo dumni z naszych wychowanek - medalistek :) Serdeczne gratulacje dla Joli :)

Młodziutka HERENA Sun of Gaba*PL rozpoczęła championat zdobywając swoje pierwsze certyfikaty 2 x CAC.
Wygląda na to, że neveczka polubi wystawy. To prawdziwa gwiazda :)

2014.04.20

Gdy nadejdą święta,
niech nadzieja i radość
zastukają do Państwa drzwi,
a Wielkanoc przyniesie
pomyślność, szczęście
i piękny uśmiech każdego dnia
na widok mruczących, syberyjskich przyjaciół :)

2014.04.18

Cudowna koteczka Clicquot Madame Neva's Legend (RU) urodziła dzisiaj przepiękne maluszki syberyjskie MIOT H2.
Wszystkie łaciate "krówki" są podobne do mamy. Tatuś kociąt to SC HORUS Perła Północy*PL.
Kociaczki są duże, puchate i dobre w typie - rewelacyjny miot :)

2014.04.16

Otrzymaliśmy kolejne zdjęcia z Holandii. KALIFORNIA Nowa Era*PL godnie reprezentuje nasza hodowlę za granicą :)
Wyrosła na piękną, dobrą w typie koteczkę syberyjską o przyjaznym usposobieniu :)
Dziękujemy Izuniu :)

2014.04.43082

Międzynarodowa Wystawa Kotów Rasowych w Goleniowie na długo pozostanie w naszej pamięci :)
Z różnych stron Polski zjechały przepiękne koty z Nowej Ery. YAKIMA Nowa Era*PL przyjechała z Władysławowa, JARDINE Nowa Era*PL i OLIMPIA Nowa Era*PL z Gryfina a IC WERONA Nowa Era*PL aż z Krakowa.

Nasze cudowne syberyjczyki osiągnęły wspaniałe sukcesy.
CH YAKIMA Nowa Era*PL została Championem.
Serdecznie gratulujemy Agnieszce - hodowczyni z hodowli Skarb Syberii*PL.

IC WERONA Nowa Era*PL otrzymała swoje pierwsze certyfikaty CAGCIB do tytułu Grand Internationale Champion oraz jakże cenny dla hodowców tytuł Best in Variete!!!
Roczna kotka IC WERONA Nowa Era*PL już po raz ósmy w swojej karierze wystawowej zdobyła BIV ponownie stając się najpiękniejszym syberyjczykiem w kolorze!!! Do tytułu DVM jest już coraz bliżej. Trzymamy kciuki!!!
Serdecznie gratulujemy Piotrowi i Jego rodzinie - hodowcom Mrula*PL.

Niebieska syberyjka YARDINE Nowa Era*PL rozpoczęła championat w klasie kastratów zdobywając 2 x CAP oraz swoją pierwszą Nominację do Best in Show (NOM BIS)
Gratulacje dla Joli z Gryfina :)

Największe emocje zgotowała nam debiutantka OLIMPIA Nowa Era*PL. Ta przepiękna szylkretka syberyjska otrzymała 2 x CAP oraz dwie Nominacje do Panelu BIS (2 x NOM BIS).
Nasza gwiazda wystaw aż dwa razy zdobyła BIS!!!

OLIMPIA Nowa Era*PL dwukrotnie została
WINNER BEST IN SHOW Neuter cat.II Goleniów 2014!!!


Pokonała wiele znakomitych, wysoko utytułowanych kotów różnych ras i obu płci.
Została najpiękniejszym kotem kastratem całej wystawy. WIELKIE BRAWA!!!
Serdecznie gratulujemy Joli z Gryfina :)

W Goleniowie debiutowała również prześliczna neveczka HERENA Sun of Gaba*PL. Ta młodziutka koteczka otrzymała dwie oceny doskonałe i pochlebne opinie sędziów. Bardzo podobała się publiczności licznie przybyłej na wystawę.

To była bardzo udana wystawa dla syberyjczyków z Nowej Ery*PL. Jesteśmy bardzo dumni z osiągnięć naszych kotów :)

2014.04.11

Otrzymaliśmy kolejne zdjęcia z Goleniowa. Wesoła i wszędobylska ESTONIA Nowa Era*PL stała się ulubioną maskotką całej rodziny :)

2014.04.10

Kolorowy Miot"Y" kończy dziś roczek!!!
Wielkie głaski dla YAKIMY, YUMY, YAMDENY i słodkiego YAPENA. Pozdrawiamy opiekunów słodkich "Igreków" :)

2014.04.08

Otrzymaliśmy kolejne zdjęcia z nowych domów. BOGOTA Nowa Era*PL korzysta z pierwszych promieni słońca.
LUIZJANA Nowa Era*PL nadal lubi oryginalne legowiska i jak na prawdziwą Luizjankę - Przytulankę przystało zwija się w kłębuszek zawsze blisko Hani. Natomiast ELBA Nowa Era*PL najlepiej czuje się w objęciach nowej "mamy" Magdy :)
Serdecznie dziękujemy za zdjęcia Waszych milusińskich :)

2014.04.07

Dziś obchodzimy pierwsze urodziny Miotu "X". Wszystkiego Dobrego dla ślicznych niebieskookich neveczek i pozdrowienia dla ich wspaniałych opiekunów :)

2014.04.04

Otrzymaliśmy kolejne zdjęcia z Goleniowa :) Aż miło popatrzeć jak ESTONIA Nowa Era*PL odnalazła swoje miejsce w nowej, kochającej rodzinie :) Dziękujemy Panie Mariuszu :) Głaski dla Easy :)

2014.04.03

Ostatnie kociątko z miotu E2 opuściło już hodowlę.
Słodka neveczka ELBA Nowa Era*PL pojechała do Poznania. Jak na odważną dziewczynkę przystało sama "zapakowała" się do transporterka gotowa do drogi. Kocia mama - MAGALIE Syberian-Pol*PL z niepokojem śledziła wyjazd swojego dziecka. W domu zrobiło się dziwnie cicho i pusto. Jestem pewna, że mała, wesoła Elba, zapełni kocią pustkę w domu Marty i Krzysztofa :)

2014.04.02

Pierwsze wspólne zdjęcie z Poznania przesłała Pani Asia. Dziękujemy :)
Proces zapoznawania się koteczek w pełni :)
ZARIA Nowa Era*PL musi pokazać swoje miejsce w szeregu dla nowej "siostry". Mała ERYTREA Nowa Era*PL daje radę i nawet syczenie Zarii nie jest w stanie zepsuć jej dobrego nastroju.
Głaski dla obu syberyjskich dziewczynek :)

2014.03.30

Rozstań ciąg dalszy... Dwa Rudziki ELBRUS Nowa Era*PL i EKWADOR Nowa Era*PL zamieszkali razem w Zielonej Górze u pana Jarosława :) Cieszę się, że oprócz kochającego opiekuna mają siebie nawzajem :)
Wszystkiego dobrego maluchy :)

2014.03.30

Są już pierwsze zdjęcia koteczki syberyjskiej ESTONIA Nowa Era*PL z nowego domku w Goleniowie.
Dziękujemy Panie Mariuszu :) Mała Easy rządzi na drapaku aż miło. Nie potrzebowała zbyt wiele czasu na owinięcie nowej rodziny wokół małej łapki. Takie właśnie są syberyjczyki i za to je kochamy :)

2014.03.29

Dzisiaj do nowych domków pojechały dwie koteczki syberyjskie z Miotu E2:
ESTONIA Nowa Era*PL i ERYTREA Nowa Era*PL.
Estonia zamieszkała w Goleniowie u Dorotki i Mariusza a Erytrea w Poznaniu u Asi i koteczki syberyjskiej ZARIA Nowa Era*PL. Obie dziewczynki trafiły do wspaniałych rodzin. Jestem pewna, że będą szczęśliwe :)

2014.03.22/23

Na wystawie w czeskich Bojkovicach przepiękna dymna syberyjka IC WERONA Nowa Era*PL zdobyła wymagane certyfikaty i otrzymała tytuł International Champion!!!
Serdeczne gratulacje dla krakowskiej hodowli Mrula*PL. Wielkie głaski dla ślicznej Weronki.
Jesteśmy z niej bardzo dumni :)

2014.03.22

To był bardzo miły dzień. Odwiedziny w Gryfinie sprawiły mi wielką radość.
Miałam przyjemność wygłaskać dorosłe już kotki, które jakiś czas temu opuściły hodowlę Nowa Era*PL i zamieszkały w nowych domkach. JARDINE Nowa Era*PL, OLIMIPIA Nowa Era*PL i TEXAS Nowa Era*PL wyrosły na wspaniałych przedstawicieli swojej rasy. To piękne, dorodne i jakże kochane syberyjczyki. łezka się w moim oku zakręciła, kiedy Chanelka (JARDINE Nowa Era*PL) po prawie trzech latach rozłąki bardzo czule się ze mną przywitała. Dla takich chwil warto prowadzić hodowlę. Dziękuję Joli, Ewelinie i Tadeuszowi za zaproszenie i mile spędzone chwile :)

2014.03.17

Otrzymaliśmy po raz pierwszy zdjęcia niebieskookiej neveczki Tośki zamieszkałej obecnie w Słupsku.
DALMACJA Nowa Era*PL staje się coraz bardziej podobna do swojego pięknego ojca.
IC ALEKSANDER vel żooli*PL to wspaniały kocur a córeczka odziedziczyła po nim urodę.
Dziękujemy Pani Paulino :) Głaski dla prawdziwego słodziaka - Tośki :)

2014.03.15

Wyjątkowy MIOT "W" kończy dziś roczek !!! Wielkie głaski dla WINDSORA, WARRENA i gwiazdy kocich wystaw CH WERONY Nowa Era*PL. Wszystkiego dobrego dla kotków i pozdrowienia dla ich wspaniałych opiekunów :)

2014.03.06

Dziękujemy za kolejne zdjęcia z Poznania :) Koteczka ZARIA Nowa Era*PL daje nowym opiekunom tyle radości, że postanowili sprawić jej niespodziankę... Już niedługo Zaria będzie miała syberyjską koleżankę. Dołączy do niej malutka ERYTREA Nowa Era*PL :)))

2014.03.04

Już jest!!! Długo oczekiwany MIOT "G2" przyszedł na świat. Rodzicami zostali: GIC ZATEJKA z Dworku Bojara*PL i CH CHERVONETS Zaimka*UA - obecnie w hodowli Kocia Eminencja*PL. Dziękujemy Marzence za możliwość krycia naszej kotki tym pięknym kocurem :) To atrakcyjne dla nas skojarzenie. Kocięta są śliczne i dobrze się zapowiadają w syberyjskim typie :)

2014.02.27

Nowe zdjęcia otrzymaliśmy również ze Stargardu Szczecińskiego. WINDSOR Nowa Era*PL to prawdziwy słodziak i przyjaciel całej rodziny :) Serdecznie pozdrawiamy opiekunów kocurka. Wielkie głaski dla Maurycego!!!

2014.02.24

Otrzymaliśmy kolejne zdjęcia z Władysławowa. Dziękujemy Agnieszko :)
Srebrzysta koteczka YAKIMA Nowa Era*PL wyrasta na prawdziwą syberyjską piękność :)))

2014.02.22/23

Champion WERONA Nowa Era*PL - piękna, dymna syberyjka, po raz kolejny udowodniła swoją klasę, tym razem na wystawie w Legionowie. Nasza wychowanka otrzymała dwie nominacje do Best in Show (2 x NOM BIS) oraz dwukrotnie zdobyła szczególnie cenny tytuł Best in Variete (2 x BIV), czyli po raz kolejny została najlepszym kotem syberyjskim w swojej grupie kolorystycznej. CH WERONA Nowa Era*PL otrzymała również NOM BIS SPECIAL SIB SHOW!!!
Serdecznie gratulujemy krakowskiej hodowli MRULA*PL. Trafiła do Was kotka wyjątkowa :)

Na tej samej wystawie w Legionowie, inna nasza wychowanka - YAKIMA Nowa Era*PL udanie debiutowała w klasie otwartej zdobywając swój pierwszy certyfikat CAC do tytułu Champion. Czekamy na następne :) Gratulujemy Agnieszce - właścicielce hodowli Skarb Syberii*PL.

2014.02.22

Nasza kochana szylkretka IC BERTA Przez Przypadek*PL urodziła śliczne kocięta syberyjskie MIOT "F2". Dumnym tatą kociąt został wspaniały reproduktor SC HORUS Perła Północy*PL.
Kocięta tej pary są duże, silne i pięknie ofutrzone. Zapraszamy do rezerwacji maluszków "F2".

2014.02.18

Dziękujemy z kolejne zdjęcia syberyjki ARIZONA Nowa Era*PL. Koteczka pięknie rośnie i jest szczęśliwa mając kochających opiekunów i kociego przyjaciela :)

Otrzymaliśmy również zdjęcie kocurka SALWADOR Nowa Era*PL. Okazało się, że Stachu (bo tak ma na imię Salwador w nowym domu) nie mieszka już w Szwecji, tylko wrócił ze swoim ludzkim tatą do Polski. Mamy nadzieję, że nie było problemów z adaptacją kotka w nowym miejscu :)

2014.02.17

Dziś obchodzimy śWIATOWY DZIEń KOTA - święto ustanowione, by odpowiednio uhonorować zwierzęta, które od wieków pełnią szczególną rolę w codziennym życiu ludzi na całym świecie.
World Cat Day dodatkowo przypomina o niesieniu pomocy wolno żyjącym i bezdomnym zwierzętom.
W Polsce żyje ponad 5,5 miliona kotów. Mruczący przyjaciele są w co trzecim domu, wygrywając pod tym względem konkurencję z psami.
Z okazji dzisiejszego święta składamy wszystkim kotom i ich opiekunom serdeczne życzenia.
Aczkolwiek dobrze wiemy, że dla prawdziwych kociarzy Dzień Kota trwa cały rok :)

"Dziś swoje święto obchodzą KOTY -
Ziemskie anioły spowite w futro,
Które ratują ludzkie istoty,
Niosąc nadzieję na lepsze jutro.

Każdy ich gest to istne czary...
Czuły baranek gorycz osłodzi;
łapki muśnięcie przegna koszmary;
Mruczenie ukoi i ból złagodzi.

Obecność kota życie odmienia -
Wystarczy dotyk mokrego noska,
A przemijają wszelkie zmartwienia,
I w zapomnienie odchodzi troska.

I nawet gdy śnieg za oknem prószy,
A wokół kryzys, szarość i dołek,
To jakby cieplej nieco na duszy,
Gdy czuwa nad nią koci aniołek."

2014.02.16

W przeddzień święta wszystkich kociarzy uczestniczyliśmy w szczecińskim Pokazie Kotów Rasowych.
Hodowlę Nowa Era*PL reprezentowały cztery nasze koty:
dorosłe: GIC DRAZIC Contentus*PL i IC NAOMI od Kniahini*PL oraz maluchy: HERENA Sun of Gaba*PL i nasz wychowanek CULLMAN Nowa Era*PL.
Licznie przybyła publiczność podziwiała naszych ulubieńców :)
Dla takich chwil warto prowadzić hodowlę :)

2014.02.15

Na wystawie w Bielsku Białej nasza wychowanka WERONA Nowa Era*PL zdobyła kolejny certyfikat CAC do tytułu Champion. Serdecznie gratulujemy i czekamy na następne :)

2014.02.10

Dziękujemy za kolejne zdjęcia kocurka WINDSOR Nowa Era*PL.
Serdecznie pozdrawiamy wspaniałych opiekunów malucha.
życzymy zdrówka i przesyłamy wielkie głaski dla Maurycego :)

2014.02.08

Nasza piękna wychowanka CH GAJA Nowa Era*PL na niemieckiej wystawie w Untergruppenbach wywalczyła trzeci i ostatni certyfikat CACIB zdobywając zaszczytny tytuł INTERNATIONAL CHAMPION!!!
Serdecznie gratulujemy Dorotce - hodowczyni Z Pogranicza*PL. Wielkie głaski dla ślicznej Gajki :)

2014.02.08

WERONA Nowa Era*PL debiutowała w klasie otwartej rozpoczynając championat.
Wystawa w Vinicne koło Bratysławy (Słowacja) przyniosła jej pierwszy CAC.
Brawo Weronka !!! Trzymamy kciuki za następne sukcesy wystawowe pięknej koteczki.
Jesteśmy z niej bardzo dumni :)
Dziękujemy Piotrowi za wspaniałą fotorelację z wystawy :)

2014.02.06

Otrzymaliśmy kolejne zdjęcia z Bydgoszczy z Hodowli Fordonia*PL. Dziękujemy Lucynko :)
YUMA Nowa Era*PL i TOSKANIA Nowa Era*PL to piękne koteczki syberyjskie. Ich nowe zdjęcia można obejrzeć w zakładce W Nowych Domach :)

2014.01.25/26

Nasze wspaniałe wychowanki: JORDANIA Nowa Era*PL i IC GEORGIA Nowa Era*PL pojechały na wystawę do Berlina (Niemcy).
JORDANIA Nowa Era*PL zdobyła tytuł CHAMPIONA oraz pierwszy CACIB czyli certyfikat na Interchampiona :)
IC GEORGIA Nowa Era*PL wywalczyła dwa certyfikaty do tytułu Grand International Champion!!!
Wielkie brawa dla Bogusi - hodowczyni z Pretty Siberian*PL.
Jesteśmy zadowoleni z sukcesów naszych wychowanek :)

2014.01.18

Otrzymaliśmy kolejne zdjęcia z Władysławowa. Kotka syberyjska YAKIMA Nowa Era*PL pięknie się ofutrzyła i wysrebrzyła.
Dziękujemy Agnieszce - hodowczyni z hodowli Skarb Syberii*PL.

2014.01.43051

Na warszawskiej wystawie wielkie triumfy święciła nasza wychowanka WERONA Nowa Era*PL.
Ta cudowna koteczka startując jeszcze w klasie młodzieży zdobyła 2 x BIV ( Best in Variete ) oraz 2 x NOM BIS ( Nominacja do Best in Show ).
Serdeczne gratulacje dla Piotra i pozostałych hodowców MRULA*PL z Krakowa.

2014.01.04

W zaprzyjaźnionej hodowli Pure Posh*PL urodziły się śliczne kocięta - Miot "H".
Dumnym tatusiem jest nasz kocur - wspaniały reproduktor SC HORUS Perła Północy*PL :)
Marlenko, serdecznie gratulujemy. Głaski dla maluszków :)

2014.01.02

Spełniło się nasze marzenie :)
MAGALIE Syberian - Pol*PL i IC ALEKSANDER vel żooli*PL zostali rodzicami wspaniałych kociątek - MIOT "E2".
Po raz pierwszy w naszej hodowli, wśród syberyjczyków klasycznych urodziła się nereczka czyli syberyjski color point.
Kolorowe, silne i zdrowe kocięta na pewno szybko znajdą nowe domki :)

2014.01.02

Coroczny bilans w Hodowli kotów Syberyjskich i Neva Masquerade Nowa Era*PL tym razem zabrał nam bardzo dużo czasu, ponieważ oprócz naszych kotów, na ubiegłorocznych wystawach triumfy święcili też nasi wychowankowie czego nie mogliśmy pominąć w tym podsumowaniu. Ale po kolei...

W ubiegłym roku nasza hodowla doczekała się trzydziestu ślicznych kociąt w ośmiu miotach. Wszystkie kocięta szybko znalazły kochające domki ale trzy z nich postanowiliśmy zostawić w naszej hodowli. Mamy nadzieję, że już wkrótce, sukcesy na wystawach święcić będą kolejni nasi wychowankowie:
ZAMBEZI Nowa Era*PL, CHARLOTTE Nowa Era*PL i CULLMAN Nowa Era*PL. Odmładzanie naszej hodowli nie zakończyliśmy na pozostawieniu sobie obiecujących kociąt. Sprowadziliśmy też "świeżą krew" - koteczki: MAGALIE Syberian-Pol*PL, ESPANOLA Kocia Eminencja*PL, HERENA Sun of Gaba*PL i Neva's Legend CLICQUOT MADAME, która przyjechała aż z dalekiej Moskwy :)
Oprócz wielu radości, mieliśmy w hodowli trudne chwile.
Jedną z nich była bolesna decyzja o sterylizacji naszej pięknej i wysoko utytułowanej kotki syberyjskiej SC IZYDA Figlarne Kociaki*PL. Dziękujemy słodkiej Izydzie za wspaniałe kocięta (MIOT "C", MIOT "J" i MIOT "T")

W roku 2013 rzadziej stawaliśmy w szranki na wystawach a to dlatego, że większość naszych kotów zdobyła już zaplanowane tytuły. Do naszych największych ubiegłorocznych osiągnięć należy zaszczytny tytuł DVM - DISTINGUISHED VARIETY MERIT dla SC ODISSI od Kniahini*PL, DVM.
Tytuł DVM jest przyznawany kotom, które nie wcześniej niż w ciągu dwóch lat i jednego dnia, dziesięciokrotnie zdobędą BIV, czyli uznane zostaną za najpiękniejsze koty swojej rasy w grupie kolorystycznej. Wśród kotów syberyjskich w całej Polsce jest tylko siedem kotów, którym przyznano ten wyjątkowy tytuł.

Oprócz tego ogromnym sukcesem były tytuły SUPREME CHAMPION oraz BEST FEMALE TOP CAT Sib Cat Club 2012 również dla SC ODISSI od Kniahini*PL, DVM

Duma naszej hodowli - SC BOSTON Nowa Era*PL po raz drugi z rzędu został najlepszym kocurem syberyjskim w Polsce - BEST MALE TOP CAT Sib Cat Club 2012.

W rankingu SIB Cat Club 2012 drugie miejsce zajęła SC IZYDA Figlarne Kociaki*PL a piąte GIC YARISHA z Dworku Bojara*PL.

Wielką radość sprawiła nam też młodziutka Neva's Legend CLICQUOT MADAME (RU), która wygrała BEST IN SHOW w SPECIAL SIB SHOW w kategorii kociąt 3-6 miesięcy.

Nie mniej cieszą nas sukcesy innych naszych kotów: GIC ZATEJKA z Dworku Bojara*PL zdobyła tytuł GRAND INTERNATIONALE CHAMPION a IC NAOMI od Kniahini*PL została INTERNATIONALE CHAMPIONEM.

Z dumą przyjęliśmy informację, że nasi wychowankowie w innych hodowlach również doskonale prezentują się na wystawach. CH TUNEZJA Nowa Era*PL obecnie w hodowli Forest Side w Irlandii wywalczyła tytuły: CHAMPION, 2013 SUPREME CAT SHOW, BEST OF GROUP oraz BEST OF VARIETY SEMI-LONGHAIR ADULT!!!

IC RODEZJA Nowa Era*PL z hodowli Mrula*PL zdobyła dwa tytuły: CHAMPION i INTERNATIONALE CHAMPION.
CH CHATANGA Nowa Era*PL z hodowli Gabelin Fort*PL, CH JAKUCJA Nowa Era*PL z hodowli ZKolakowegoDomu*PL oraz CH GAJA Nowa Era*PL z hodowli Z Pogranicza*PL zostały CHAMPIONAMI.

Oprócz tego mieliśmy w sumie: 8 x BIV, 10 x NOM BIS, 4 x NOM BIS Special SIB Show oraz 1 x BIS Special SIB Show !!!

Na szczególne wyróżnienie zasługuje młodziutka, rewelacyjnie zapowiadająca się WERONA Nowa Era*PL z hodowli Mrula*PL, która już na początku swojej kariery wystawowej zdobyła 5 x NOM BIS i 3 X BIV.
GRATULUJEMY!!!

Miniony rok był bardzo udany nie tylko dla hodowli Nowa Era*PL. Gratulujemy sukcesów naszym wychowankom w innych hodowlach i ich opiekunom. Liczymy na to, ze nie stracą zapału w swojej pasji hodowlanej.
Do zobaczenia na wystawach!!!

2014.01.01