Kocięta na sprzedaż
Koty do oddania
Facebook
Hodowla Kotów Syberyjskich i Neva Masquerade Nowa Era*PL

Kronika hodowli

Rok 2010

2010–12–31

Pani Marzenko, Panie Darku i Olu, dziękujemy za kolejne zdjęcia Dumki i Bonusa. To wspaniałe móc na bieżąco śledzić rozwój i dorastanie kociaczków, które kochamy od urodzenia.
Bardzo nas cieszy jak mamy pewność, ze nasze kocięta trafiły do miłośniow kotów i dobrych ludzi. Dziękujemy :)
Z niecierpliwością czekamy na zdjęcia i wieści z nowych domów pozostałych kociąt z Nowej Ery :)

2010–12–30

To wyjatkowy dzień dla naszej hodowli. Zamieszkała z nami dorosła już koteczka YARISHA z Dworku Bojara*PL. Niewiarygodne jak szybko odnalazła swoje miejsce w stadzie. Pełna dostojeństwa i spokoju oczarowała zarówno koty jak i ludzi. Szczerze ją kochamy a YARISHKA odwzajemnia się nam najlepiej jak tylko kot potrafi. Ona była nam przeznaczona :)

2010–12–27

Od dzisiaj na stronie naszej hodowli uruchomiona została KSIĘGA GOŚCI:) Zapraszamy do pozostawienia swojego śladu i podzielenia się z nami wrażeniami z odwiedzin Hodowli Kotów Syberyjskich Klasycznych i Neva Masquarade Nowa Era*PL.

2010–12–24

Piękna jest radość w Święta, ciepłe są myśli o bliskich. Niech
pokój, miłość i szczęście otoczą dzisiaj nas wszystkich:)
Jola, Leszek i Patryk Kurowscy.

Życzenia bożonarodzeniowe i noworoczne

2010–12–20

Dziękujemy za zdjęcia CZUKOTKI Nowa Era*PL vel Yuski z nowego domku. Szczęśliwa koteczka rośnie zdrowo i dokazuje, sprawiając wiele radości nowej, wspaniałej rodzinie:) Zapowiada się na prawdziwą syberyjską piękność z cudownym, przyjaznym charakterem. A jakich ma adoratorów!!!

2010–12–11/12

12 grudnia to data magiczna dla wszystkich a dla nas dodatkowo wyjątkowa i szczególna. Nasz cudowny kocur syberyjski GIC HORUS Perła Północy*PL na wystawie w Hitzacker (Niemcy) zdobył ostatni wymagany certyfikat CACS i uzyskał najwyższy koci tytuł SUPREME CHAMPION !!! Dumą napawa nas fakt, że tym samym nasz reproduktor znalazł się w gronie kilku najpiękniejszych kocurów syberyjskich w Polsce:) Nasza piękna szylkretka syberyjska ZATEJKA Z Dworku Bojara*PL zdobyła tytuł CHAMPIONA:) Dziękujemy wszystkim sympatykom, którzy nas wspierają, gratulują sukcesów, trzymają kciuki za osiągnięcia hodowlano-wystawowe naszych kotów i dobrze życzą Hodowli Kotów Syberyjskich Klasycznych i Neva Masquerade Nowa Era*PL :)

2010–12–06

Najbliższa memu sercu Czukotka Nowa Era*PL na Mikołajki opuściła hodowlę. Tym razem na stałe:) Zamieszkała w Szczecinie u p. Monisi i p. Radka, razem z Mikołajem i Kacperkiem, pieskiem Husky i dwoma kocurkami syberyjskimi. Obserwowałam jak odważnie i ufnie zwiedzała nowy dom, biegała z radośnie uniesionym ogonkiem, wspinała sie na kolanka... Jestem pewna, że ta wyjątkowa koteczka znalazła swoje przyjazne miejsce, w którym będzie otoczona miłością i wspaniałą opieką w towarzystwie kochających ludzi i łagodnych zwierząt :)

2010–12–05

Dziękujemy P. Marzence, P.Darkowi i Oli za zdjęcia kocurka syberyjskiego Eufrata Nowa Era*PL i koteczki syberyjskiej Dumki/Atlanty Nowa Era*PL. Eufrat urósł i przytył a Dumka wydoroślała i rozkwitła pełnią urody kotki syberyjskiej:) Najważniejsze, ze kotka zaakceptowała malucha z korzyścią dla obu stron i ku wielkiej radości opiekunów i hodowcy :)

2010–12–05

Już cały Miot „E” zamieszkał w nowych domach. Rudzielec syberyjski Everest Nowa Era*PL pojechał do Polic. Teraz ten żywiołowy bystrzak będzie sprawiał wiele radości p.Magdzie i p.Łukaszowi. Niech się zdrowo chowa :)

2010–11–17

Zadowoleni nowi opiekunowie naszych kociąt przesłali nam kolejne zdjęcia. Zapraszamy do obejrzenia jak wspaniale radzą sobie w nowych domkach DOLOMIT Nowa Era*PL i ETOLIA Nowa Era*PL. Jest nam bardzo miło jak możemy śledzić rozwój naszych maluchów. Cieszymy się jak rosną zdrowo i swoją obecnością sprawiają radość nowym rodzinom. Serdecznie dziękujemy :) Czekamy na następne relacje i sesje zdjęciowe Waszych pupili :)

2010–11–13

Pojechaliśmy do Łodzi na Wystawę Specjalistyczną Kotów Syberyjskich. Nasza ZATEJKA z Dworku Bojara*PL pięknie debiutowała w klasie otwartej. Rozpoczęła championat, zdobywając swój pierwszy certyfikat CAC! ODISSI Od Kniahini*PL zmieniono kolor – jest teraz kremowo srebrzysta cętkowana. ODISSI zajęła wysoką drugą lokatę, oddając palmę pierszeństwa matce naszej NAOMI a zarazem swojej starszej siostrze FIDŻI od Kniahini*PL. Tak więc certyfikat CAC pozostał w rodzinie:) Pani Iwonie-Kniahini i kotce Fidżi serdecznie gratulujemy :)

2010–11–10

Kocięta syberyjskie z Miotu „E” już opuszczają naszą hodowlę. Piękna Etolia Nowa Era*PL zamieszkała u Mai-Helene w Szczecinie a w przyszłości pojedzie do dalekiej Norwegii. Cudowny kocurek syberyjski Eufrat Nowa Era*PL został nowym członkiem wspaniałej rodziny i wielkich miłośników zwierząt. Zamieszkał w Szczecinie u Pani Marzenki, Pana Darka, Oli i koteczki syberyjskiej Atlanty Nowa Era*PL obecnie zwanej Dumką oraz dostojnego kocura Leona rasy domowej. Kociętom i ich nowym opiekunom życzymy mnóstwo radości z dobrych i pełnych magii wzajemnych relacji :)

2010–11–07

Dziękujemy nowym opiekunom Alcazara, Andaluzji i Atlanty z Miotu „A”, Bajkała z Miotu „B”, oraz Casablanki, Cyrenajki i Cejlona z Miotu „C” za zdjęcia kociąt syberyjskich z Hodowli Nowa Era*PL, które zawsze z wielką radością zamieszczamy na stronce:) Bardzo prosimy: Przesyłajcie nam kolejne zdjęcia swoich pupili. Czekamy również z niecierpliwością na zdjęcia pozostałych kociąt z nowych domków :)

2010–10–13

Piękna CZUKOTKA Nowa Era*PL wróciła do hodowli. Ta czuła i delikatna koteczka, pomimo dobrej opieki, nie mogła się odnaleźć w nowym domku, tak bardzo tęskniła... Milusińska CZUKOTKA czeka na nowych, cierpliwych i odpowiedzialnych opiekunów, którzy pokochają ją taką jaka jest i zaakceptują wrażliwą naturę koteczki.

2010–10–11

Malutka, wesoła CHATANGA Nowa Era*PL i łobuziak, psotnik DAKOTA Nowa Era*PL zamieszkały razem w Kobylance. Bardzo się z tego powodu cieszymy, bo zaprzyjaźnione koteczki łatwiej przyzwyczają się do nowego domku. Pani Agatka będzie miała CHATANGĘ a DAKOTA będzie kotkiem Albercika :)

2010–10–09

Piękny kocurek syberyjski CEJLON Nowa Era*PL pojechał do Kołobrzegu. Zamieszkał w PUCHOWEJ PLANECIE u Moniki i Szymka razem z koteczkami syberyjskimi Czuczu i Śnieżynem.

2010–10–08

Przyjacielska i miziasta Czukotka Nowa Era*PL pojechała do Wrocławia. Jej nowa, kochająca rodzina to Pani Edytka, Pan Mariusz i miłośniczka psów i kotów, Paulinka :)

2010–10–07

Żywiołowy i pełen temperamentu kocurek syberyjski DOLOMIT Nowa Era*PL zamieszkał z Patrycją i Michałem w Szczecinie. Już niedługo będzie miał kocie towarzystwo-niebieskiego maine coona Kenta :)

2010–10–05

W domu robi się coraz ciszej... Łobuziaki z miotu „C” wyjeżdząją do nowych, kochających rodzin. CASABLANKA Nowa Era*PL zamieszka w Hamburgu, CYRENAJKA Nowa Era*PL w Szczecinie a COSTALUNA Nowa Era*PL w Trzebiatowie. Mam nadzieję, ze nasze kocięta wniosą swoją obecnością wiele radości i pozytywnych wibracji do nowych domków :)

2010–10–03

Kolejny kociak z miotu „C” opuścił hodowlę. CAYENNE Nowa Era*PL zamieszkała w Wesołej k/Warszawy w pięknym domu z ogrodem u kochającej rodziny. Szczęściara :) Będzie małą przyjaciółką dla uroczych sióstr Ali i Hani :)

2010–10–01

Kocięta z miotu „C” zaczynają się rozjeżdżać do nowych domków. Nasz ulubieniec COLORADO Nowa Era*PL, zwany przez nas Czarusiem, zamieszkał w Szczecinie u Pani Mai-Helene. Zgodnie z przewidywaniami, nowa opiekunka od razu pokochała słodkiego Czarusia :)

2010–09–29

Nasz miot na literkę „B” skończył dziś roczek! Wielkie głaski dla kotków i pozdrowienia dla ich opiekunów od Hodowli Nowa Era*PL!!!

2010–09–24

Nasza cudowna koteczka CH BERTA Przez Przypadek*PL/Boliwia po raz drugi została mamą. Urodziła cztery wspaniałe kocięta – trzy dziewczynki i jednego chłopaczka, kolorowy Miot „F”. Mamusia i kociaczki czują się dobrze a dumny tatuś GIC HORUS Perła Północy*PL jak zwykle spisał sie na medal :)

2010–09–18/19

Byliśmy na wystawie w Bydgoszczy. Nasz rudy kocur reproduktor CH DRAZIC Contentus*PL zdobył zaszczytny tytuł International Champion :) a Horus otrzymał ocenę doskonałą :)

2010–09–05

Nasze wspaniałe kocury syberyjskie były na wystawie w Chodovej Planie w Czechach. DRAZIC otrzymał pierwszy certyfikat CACIB na Inter Championa a HORUS zdobył kolejny certyfikat CACS do najwyższego tytułu Supreme Champion!!! Jesteśmy z nich bardzo dumni :)

2010–08–24

Jeśli chcesz mieć psa, który zaakceptuje Twojego kota, zgłoś sie do szczecińskiej hodowli Egida Ateny, gdzie przyszło na świat 7 cudownych szczeniaczków Bearded Collie. Mieszka tam w symbiozie ze stadem psów, wśród kochających ludzi, kocurek syberyjski ALCAZAR Nowa Era*PL przez domowników zwany Kiciulem.

2010–08–17

Czas leci tak szybko
Pierwszy miot „A” w hodowli Nowa Era*PL skończył dziś roczek !!!
Mnóstwo głasków dla kotków i wszystkiego dobrego dla ich opiekunów od Hodowli Kotów Syberyjskich Nowa Era*PL :)

2010–08–10

Z wielką radością zawiadamiamy, że NAOMI od Kniahini*PL po raz pierwszy została mamą. W MIOCIE „E” przyszły na świat cztery cudowne kocięta syberyjskie w różnych kolorach. Bardzo się cieszymy, ponieważ urodziły się od dawna oczekiwane rude kocurki. Ojciec GIC HORUS Perła Północy*PL jak zwykle spisał się na medal. Niech maluszki zdrowo rosną. Zapraszam do rezerwacji kociątek :)

2010–08–07/08

Na Międzynarodowej Wystawie Kotów Rasowych w Sopocie wystąpiły dwa nasze kocury reproduktory. Obaj godnie reprezentowali Hodowlę Nowa Era*PL. DRAZIC Contentus*PL uzyskał tytuł Championa, wygrał BIV jako najlepszy kot syberyjski w kolorze i zdobył NOM BIS!!! To naprawdę wielkie wyróżnienie dla naszego Draziczka. GIC HORUS Perła Północy*PL uzyskał kolejne ważne certyfikaty na Supreme Championa, oraz zdobył tytuł BIV - najlepszy kot syberyjski w kolorze i podobnie jak CH DRAZIC Contentus*PL został nominowany do BIS!!! Trzymajcie kciuki za następne, wspaniałe osiągnięcia naszych kotów :)

2010–08–06

Pojechaliśmy do Sopotu na III Seminarium Polskiej Federacji Felinologicznej – Felis Polonia. Staramy się poszerzać i doskonalić swoją wiedzę hodowlaną. Między innymi świadczy o tym otrzymany CERTYFIKAT potwierdzający udział w Seminarium.

Certyfikat Polskiej Federacji Felinologicznej

2010–07–17/18

Wybraliśmy się na wystawę do malowniczego Usti nad Łabą w Czechach. Nasz cudowny kocur reproduktor syberyjski GIC HORUS Perła Północy*PL Zdobył kolejne certyfikaty CACS, a DRAZIC Contentus*PL jako debiutant w klasie otwartej otrzymał pierwszy certyfikat na championa CAC i NOM BIS!!!

2010–07–11

Tym razem tatusiem cudownych kociątek (MIOTU „D”) został „Rudzielec” DRAZIC Contentus*PL. Esterka z Warmii*PL urodziła parkę kociąt: przepiękną szylkretkę i czarnego pręguska cętkowanego. Zapraszamy do rezerwacji kociątek :)

2010–07–05

Nasza piękna kotka syberyjska IC IZYDA Figlarne Kociaki*PL urodziła oczekiwany, kolorowy, rekordowy MIOT „C” – aż osiem wspaniałych kociątek: sześć koteczek i dwa kocurki. Wszystkie maluchy są zdrowe i pięknie ofutrzone. Dumny tata to GIC HORUS Perła Północy*PL. Już wkrótce w zakładce kocięta będą aktualne zdjęcia kociaczków. Zapraszam do rezerwacji tych wyjatkowych maluszków :)

2010–07–03

Nasz piekny kocur reproduktor CH Cyprys Pola Elizejskie*PL został szczęśliwym tatusiem pięciu cudownych kociątek Neva Masquerade. Matką kociąt jest Ohana Zefirowy Powiew z hodowli Pure Posh*PL p. Marleny Kępińskiej.

2010–05–16

Hamburg Niemcy – kolejna wystawa zagraniczna. BERTA/Boliwia jest już championem. CYPRYS/Cappucino również zakończył tytuł championa. GIC HORUS zdobył piękny puchar za show kotów srebrzystych z zielonymi oczami oraz kolejny certyfikat CACS. Bardzo cieszymy się z sukcesów wystawowych naszych kotów syberyjskich:)

2010–05–01

Na wystawie w Kościanie Kotka syberyjska BERTA z Hodowli Nowa Era*PL zdobyła kolejny cerytyfikat na championa CAC a pozostałe koty oceny doskonałe.

2010–04–22

Już tylko jeden piękny kocurek syberyjski BOSTON Nowa Era*PL czeka na nową rodzinę. Pozostałe kocięta syberyjskie z miotu B mieszkają już w nowych domkach :)

2010–04–17/18

Szczecin – kolejne sukcesy wystawowe naszych kotów syberyjskich.
HORUS w wielkim stylu uzyskał prestiżowy tytuł Grand International Champion!!! Rozpoczął Supreme Champion zdobywając pierwszy certyfikat CACS. Otrzymał też podwójny BIV, czyli najlepszy kot syberyjski w kolorze, potwierdzając swoją klasę i niewątpliwą urodę. CYPRYS–nasz piękny Cappucino otrzymał dwa certyfikaty CAC na Championa. IZYDA uzyskała pierwszy certyfikat CAGCIB i ponownie zaszczytny tytuł BIV. Wielką niespodziankę zrobiła nam BERTA–nasza Boliwia, zdobywając pierwszy CAC i BIV jako najlepsza kotka syberyjska w kolorze. Nasze maluchy DRAZIC i ZATEJKA pięknie zadebiutowały w klasie młodzieży otrzymując podwójne EX1 i pochlebne opinie sędziów. Wszystkie nasze koty syberyjskie otrzymały oceny doskonałe :)

2010–04–04

Najserdeczniejsze Życzenia zdrowych, radosnych i spokojnych Świąt Wielkiej Nocy, mnóstwo wiosennego optymizmu a także wypoczynku w rodzinnym gronie życzy Jolanta Kurowska z rodziną

Życzenia wielkanocne

2010–03–31

Dwa piękne kocurki syberyjskie z miotu „B” – BOSTON i BELFAST Nowa Era*PL jeszcze czekają na swoje nowe rodziny. Może na Ciebie? Zapraszamy do zakładki kocięta.

2010–03–28

Nasza kolejna wystawa zagraniczna. Tym razem pojechaliśmy do Groemitz w Niemczech. IZYDA uzyskała tytuł International Champion !!! HORUS – kolejny certyfikat CAGCIB. Jesteśmy dumni z sukcesów naszych kotów :)

2010–03–06/07

Wrocław – IZYDA idzie jak burza. Zdobywa dwa certyfikaty CACIB i kolejną NOM BIS. HORUS znowu zwycięski – dwa certyfikaty CAGCIB. Debiut wystawowy BERTY Przez Przypadek *PL – naszej Boliwii – dwie noty doskonałe :)

2010–03–04

Koty syberyjskie z hodowli Nowa Era*PL zostały gwiazdami reklamy. Zdjęcia HORUSA, IZYDY i DRAZICA zostały umieszczone na szybie wystawowej sklepu zoologicznego Psie Ranczo w Szczecinie ul. Bolesława Śmiałego 27 (przy Pułaskiego)

Koty w reklamie

2010–03–01

Są już wyniki TOP SIB/NEM!!!
Nasz kocur syberyjski IC HORUS Perła Północy*PL został zwycięzcą konkursu TOP SIB 2009 w kategorii kociaki 1,0 organizowanego przez SIB PORTAL. Czas szybko leci. W 2009 r. jeszcze kociak a w 2010 r. już International Champion i dumny tatuś dwóch miotów pięknych kociat syberyjskich. Trzymamy kciuki za dalsze sukcesy reproduktora Hodowli Kotów Syberyjskich Nowa Era*PL, naszego HORUSA:)

2010–02–14

Warszawa – kolejny sukces i certyfikat CAGCIB dla Horusa. IZYDA uzyskała tytuł Championa przed ukończeniem pierwszego roku życia !!! Wielki sukces NAOMI od Kniahini*PL, która pokonała dorosłe kotki i zdobyła tytuł BIV – najlepsza kotka w kolorze :)

2010–02–14

Na Walentynki koteczka syberyjska z naszej hodowli – BARCELONA Nowa Era*PL znalazła kochającą rodzinę i zamieszkała w Ełku na Mazurach.

2010–02–11

Jesteśmy w Klubie Kota Syberyjskiego SIB CAT CLUB.

2010–01–30/31

Nasza pierwsza wystawa zagraniczna odbyła się w Czechach w Ostrawie. HORUS zdobył tytuł International Champion !!! Nasza IZYDA oprócz 2 x CAC, zdobyła NOM BIS oraz otrzymała tytuł BIV – najlepsza kotka w kolorze!!! ODISSI już w klasie młodzieży otrzymała oceny doskonałe i NOM BIS !!! Jesteśmy dumni z sukcesów naszych kotów :)

2010–01–09

Nasz kocurek syberyjski BAJKAŁ Nowa Era*PL znalazł nową kochającą rodzinę. Pojechał do Choszczna woj. Zachodniopomorskie.

2010–01–01

Rozpoczęliśmy Nowy Rok w Hodowli Kotów Syberyjskich Klasycznych i Neva Masquerade Nowa Era*PL :) Oby ten nowy był jeszcze bardziej owocny w sukcesy wystawowe i hodowlane. Oby dał nam wiele radości, satysfakcji, zdrowia i szczęścia. Niech nasze kocury, kotki i kocięta będą piękne, okazałe, silne, futrzaste oraz tryskające dobrym zdrowiem i witalnością. Niech nasze koty zwyciężają na wystawach a nasze kocięta wnoszą szczęście i dobre energie do swoich nowych, kochających rodzin. Niech obcowanie z wyjątkowymi kotami syberyjskimi ze szczecińskiej hodowli Nowa Era*PL da nowym opiekunom namiastkę utraconej natury i odmieni ich życie na lepsze :)