Mamy kocięta!!!        MIOT „P4”        MIOT „D5”        MAMY KOCIĘTA!!!
koty syberyjskie
Katzenzucht cattery hodowla kotów syberyjskich
Jolanta Kurowska

+48 605 269 124
Naszą stronę odwiedza teraz 3 gości
syberyjskie koty
Gość nie lubi kotów,
więc choć nerwy tłumię,
jednak mu wybaczam,
bo ja go rozumiem:
przebywając z kotem
w bliskiej zażyłości,
mógłby się nabawić
kompleksu niższości.
Franciszek J. Klimek
syberyjskie koty
Moc a zarazem gracja,
delikatność
i niezależność,
wspaniałe zdrowie
i charakter, spryt
i inteligencja − to cechy
„uśmiechniętego” kota północy.
("Kot", nr 5, 2006)
syberyjskie koty
DOM SZCZĘŚLIWYCH KOTÓW
Wiem niewiele, lecz powiem, co wiem,
choć nie będzie to pewnie myśl złota:
Najpiękniejszą muzyką przed snem,
jest mruczenie szczęśliwego kota.
Franciszek J. Klimek
syberyjskie koty
GDY KOT
Gdy kot znienacka przebiegnie Ci drogę,
nie rzucaj złego spojrzenia spod powiek, traktuj to tylko jak małą przestrogę,
bo czasem lepiej,
że KOT, a nie człowiek.

Bo koty są dobre
na wszystko:
na wszystko, co życie nam niesie,
bo koty, to czułość
i bliskość
na wiosnę, na lato,
na jesień.

A zimą, gdy dzień już zbyt krótki
i chłodnym ogarnia nas cieniem,
to k o t – Twój przyjaciel malutki,
otuli Cię ciepłym mruczeniem.
Franciszek J. Klimek
Szczecin hodowla kotów syberyjskich

KRONIKA HODOWLI – ROK 2010

NOWA ERA*PL
HODOWLA KOTÓW SYBERYJSKICH
KLASYCZNYCH I NEVA MASQUERADE

2010–12–31
Pani Marzenko, Panie Darku i Olu, dziękujemy za kolejne zdjęcia Dumki i Bonusa. To wspaniałe móc na bieżąco śledzić rozwój i dorastanie kociaczków, które kochamy od urodzenia.
Bardzo nas cieszy jak mamy pewność, ze nasze kocięta trafiły do miłośniow kotów i dobrych ludzi. Dziękujemy :)
Z niecierpliwością czekamy na zdjęcia i wieści z nowych domów pozostałych kociąt z Nowej Ery :)

2010–12–30
To wyjatkowy dzień dla naszej hodowli. Zamieszkała z nami dorosła już koteczka YARISHA z Dworku Bojara*PL. Niewiarygodne jak szybko odnalazła swoje miejsce w stadzie. Pełna dostojeństwa i spokoju oczarowała zarówno koty jak i ludzi. Szczerze ją kochamy a YARISHKA odwzajemnia się nam najlepiej jak tylko kot potrafi. Ona była nam przeznaczona :)

2010–12–27
Od dzisiaj na stronie naszej hodowli uruchomiona została KSIĘGA GOŚCI:) Zapraszamy do pozostawienia swojego śladu i podzielenia się z nami wrażeniami z odwiedzin Hodowli Kotów Syberyjskich Klasycznych i Neva Masquarade Nowa Era*PL.

2010–12–24
Piękna jest radość w Święta, ciepłe są myśli o bliskich. Niech pokój, miłość i szczęście otoczą dzisiaj nas wszystkich:) Jola, Leszek i Patryk Kurowscy.
2010–12–20
Dziękujemy za zdjęcia CZUKOTKI Nowa Era*PL vel Yuski z nowego domku. Szczęśliwa koteczka rośnie zdrowo i dokazuje, sprawiając wiele radości nowej, wspaniałej rodzinie:) Zapowiada się na prawdziwą syberyjską piękność z cudownym, przyjaznym charakterem. A jakich ma adoratorów!!!
Zobaczcie sami:)

2010–12–11/12
12 grudnia to data magiczna dla wszystkich a dla nas dodatkowo wyjątkowa i szczególna. Nasz cudowny kocur syberyjski GIC HORUS Perła Północy*PL na wystawie w Hitzacker (Niemcy) zdobył ostatni wymagany certyfikat CACS i uzyskał najwyższy koci tytuł SUPREME CHAMPION !!! Dumą napawa nas fakt, że tym samym nasz reproduktor znalazł się w gronie kilku najpiękniejszych kocurów syberyjskich w Polsce:) Nasza piękna szylkretka syberyjska ZATEJKA Z Dworku Bojara*PL zdobyła tytuł CHAMPIONA:) Dziękujemy wszystkim sympatykom, którzy nas wspierają, gratulują sukcesów, trzymają kciuki za osiągnięcia hodowlano-wystawowe naszych kotów i dobrze życzą Hodowli Kotów Syberyjskich Klasycznych i Neva Masquerade Nowa Era*PL :)

2010–12–06
Najbliższa memu sercu Czukotka Nowa Era*PL na Mikołajki opuściła hodowlę. Tym razem na stałe:) Zamieszkała w Szczecinie u p. Monisi i p. Radka, razem z Mikołajem i Kacperkiem, pieskiem Husky i dwoma kocurkami syberyjskimi. Obserwowałam jak odważnie i ufnie zwiedzała nowy dom, biegała z radośnie uniesionym ogonkiem, wspinała sie na kolanka... Jestem pewna, że ta wyjątkowa koteczka znalazła swoje przyjazne miejsce, w którym będzie otoczona miłością i wspaniałą opieką w towarzystwie kochających ludzi i łagodnych zwierząt :)

2010–12–05
Dziękujemy P. Marzence, P.Darkowi i Oli za zdjęcia kocurka syberyjskiego Eufrata Nowa Era*PL i koteczki syberyjskiej Dumki/Atlanty Nowa Era*PL. Eufrat urósł i przytył a Dumka wydoroślała i rozkwitła pełnią urody kotki syberyjskiej:) Najważniejsze, ze kotka zaakceptowała malucha z korzyścią dla obu stron i ku wielkiej radości opiekunów i hodowcy :)

2010–12–05
Już cały Miot „E” zamieszkał w nowych domach. Rudzielec syberyjski Everest Nowa Era*PL pojechał do Polic. Teraz ten żywiołowy bystrzak będzie sprawiał wiele radości p.Magdzie i p.Łukaszowi. Niech się zdrowo chowa :)

2010–11–17
Zadowoleni nowi opiekunowie naszych kociąt przesłali nam kolejne zdjęcia. Zapraszamy do obejrzenia jak wspaniale radzą sobie w nowych domkach DOLOMIT Nowa Era*PL i ETOLIA Nowa Era*PL. Jest nam bardzo miło jak możemy śledzić rozwój naszych maluchów. Cieszymy się jak rosną zdrowo i swoją obecnością sprawiają radość nowym rodzinom. Serdecznie dziękujemy :) Czekamy na następne relacje i sesje zdjęciowe Waszych pupili :)

2010–11–13
Pojechaliśmy do Łodzi na Wystawę Specjalistyczną Kotów Syberyjskich. Nasza ZATEJKA z Dworku Bojara*PL pięknie debiutowała w klasie otwartej. Rozpoczęła championat, zdobywając swój pierwszy certyfikat CAC! ODISSI Od Kniahini*PL zmieniono kolor – jest teraz kremowo srebrzysta cętkowana. ODISSI zajęła wysoką drugą lokatę, oddając palmę pierszeństwa matce naszej NAOMI a zarazem swojej starszej siostrze FIDŻI od Kniahini*PL. Tak więc certyfikat CAC pozostał w rodzinie:) Pani Iwonie-Kniahini i kotce Fidżi serdecznie gratulujemy :)

2010–11–10
Kocięta syberyjskie z Miotu „E” już opuszczają naszą hodowlę. Piękna Etolia Nowa Era*PL zamieszkała u Mai-Helene w Szczecinie a w przyszłości pojedzie do dalekiej Norwegii. Cudowny kocurek syberyjski Eufrat Nowa Era*PL został nowym członkiem wspaniałej rodziny i wielkich miłośników zwierząt. Zamieszkał w Szczecinie u Pani Marzenki, Pana Darka, Oli i koteczki syberyjskiej Atlanty Nowa Era*PL obecnie zwanej Dumką oraz dostojnego kocura Leona rasy domowej. Kociętom i ich nowym opiekunom życzymy mnóstwo radości z dobrych i pełnych magii wzajemnych relacji :)

2010–11–07
Dziękujemy nowym opiekunom Alcazara, Andaluzji i Atlanty z Miotu „A”, Bajkała z Miotu „B”, oraz Casablanki, Cyrenajki i Cejlona z Miotu „C” za zdjęcia kociąt syberyjskich z Hodowli Nowa Era*PL, które zawsze z wielką radością zamieszczamy na stronce:) Bardzo prosimy: Przesyłajcie nam kolejne zdjęcia swoich pupili. Czekamy również z niecierpliwością na zdjęcia pozostałych kociąt z nowych domków :)

2010–10–13
Piękna CZUKOTKA Nowa Era*PL wróciła do hodowli. Ta czuła i delikatna koteczka, pomimo dobrej opieki, nie mogła się odnaleźć w nowym domku, tak bardzo tęskniła... Milusińska CZUKOTKA czeka na nowych, cierpliwych i odpowiedzialnych opiekunów, którzy pokochają ją taką jaka jest i zaakceptują wrażliwą naturę koteczki.

2010–10–11
Malutka, wesoła CHATANGA Nowa Era*PL i łobuziak, psotnik DAKOTA Nowa Era*PL zamieszkały razem w Kobylance. Bardzo się z tego powodu cieszymy, bo zaprzyjaźnione koteczki łatwiej przyzwyczają się do nowego domku. Pani Agatka będzie miała CHATANGĘ a DAKOTA będzie kotkiem Albercika :)

2010–10–09
Piękny kocurek syberyjski CEJLON Nowa Era*PL pojechał do Kołobrzegu. Zamieszkał w PUCHOWEJ PLANECIE u Moniki i Szymka razem z koteczkami syberyjskimi Czuczu i Śnieżynem.

2010–10–08
Przyjacielska i miziasta Czukotka Nowa Era*PL pojechała do Wrocławia. Jej nowa, kochająca rodzina to Pani Edytka, Pan Mariusz i miłośniczka psów i kotów, Paulinka :)

2010–10–07
Żywiołowy i pełen temperamentu kocurek syberyjski DOLOMIT Nowa Era*PL zamieszkał z Patrycją i Michałem w Szczecinie. Już niedługo będzie miał kocie towarzystwo-niebieskiego maine coona Kenta :)

2010–10–05
W domu robi się coraz ciszej... Łobuziaki z miotu „C” wyjeżdząją do nowych, kochających rodzin. CASABLANKA Nowa Era*PL zamieszka w Hamburgu, CYRENAJKA Nowa Era*PL w Szczecinie a COSTALUNA Nowa Era*PL w Trzebiatowie. Mam nadzieję, ze nasze kocięta wniosą swoją obecnością wiele radości i pozytywnych wibracji do nowych domków :)

2010–10–03
Kolejny kociak z miotu „C” opuścił hodowlę. CAYENNE Nowa Era*PL zamieszkała w Wesołej k/Warszawy w pięknym domu z ogrodem u kochającej rodziny. Szczęściara :) Będzie małą przyjaciółką dla uroczych sióstr Ali i Hani :)

2010–10–01
Kocięta z miotu „C” zaczynają się rozjeżdżać do nowych domków. Nasz ulubieniec COLORADO Nowa Era*PL, zwany przez nas Czarusiem, zamieszkał w Szczecinie u Pani Mai-Helene. Zgodnie z przewidywaniami, nowa opiekunka od razu pokochała słodkiego Czarusia :)

2010–09–29
Nasz miot na literkę „B” skończył dziś roczek! Wielkie głaski dla kotków i pozdrowienia dla ich opiekunów od Hodowli Nowa Era*PL!!!

2010–09–24
Nasza cudowna koteczka CH BERTA Przez Przypadek*PL/Boliwia po raz drugi została mamą. Urodziła cztery wspaniałe kocięta – trzy dziewczynki i jednego chłopaczka, kolorowy Miot „F”. Mamusia i kociaczki czują się dobrze a dumny tatuś GIC HORUS Perła Północy*PL jak zwykle spisał sie na medal :)

2010–09–18
2010–09–19

Byliśmy na wystawie w Bydgoszczy. Nasz rudy kocur reproduktor CH DRAZIC Contentus*PL zdobył zaszczytny tytuł International Champion :) a Horus otrzymał ocenę doskonałą :)

2010–09–05
Nasze wspaniałe kocury syberyjskie były na wystawie w Chodovej Planie w Czechach. DRAZIC otrzymał pierwszy certyfikat CACIB na Inter Championa a HORUS zdobył kolejny certyfikat CACS do najwyższego tytułu Supreme Champion!!! Jesteśmy z nich bardzo dumni :)

2010–08–24
Jeśli chcesz mieć psa, który zaakceptuje Twojego kota, zgłoś sie do szczecińskiej hodowli Egida Ateny, gdzie przyszło na świat 7 cudownych szczeniaczków Bearded Collie. Mieszka tam w symbiozie ze stadem psów, wśród kochających ludzi, kocurek syberyjski ALCAZAR Nowa Era*PL przez domowników zwany Kiciulem.

2010–08–17
Czas leci tak szybko
Pierwszy miot „A” w hodowli Nowa Era*PL skończył dziś roczek !!!
Mnóstwo głasków dla kotków i wszystkiego dobrego dla ich opiekunów od Hodowli Kotów Syberyjskich Nowa Era*PL :)

2010–08–10
Z wielką radością zawiadamiamy, że NAOMI od Kniahini*PL po raz pierwszy została mamą. W MIOCIE „E” przyszły na świat cztery cudowne kocięta syberyjskie w różnych kolorach. Bardzo się cieszymy, ponieważ urodziły się od dawna oczekiwane rude kocurki. Ojciec GIC HORUS Perła Północy*PL jak zwykle spisał się na medal. Niech maluszki zdrowo rosną. Zapraszam do rezerwacji kociątek :)

2010–08–07/08
Na Międzynarodowej Wystawie Kotów Rasowych w Sopocie wystąpiły dwa nasze kocury reproduktory. Obaj godnie reprezentowali Hodowlę Nowa Era*PL. DRAZIC Contentus*PL uzyskał tytuł Championa, wygrał BIV jako najlepszy kot syberyjski w kolorze i zdobył NOM BIS!!! To naprawdę wielkie wyróżnienie dla naszego Draziczka. GIC HORUS Perła Północy*PL uzyskał kolejne ważne certyfikaty na Supreme Championa, oraz zdobył tytuł BIV - najlepszy kot syberyjski w kolorze i podobnie jak CH DRAZIC Contentus*PL został nominowany do BIS!!! Trzymajcie kciuki za następne, wspaniałe osiągnięcia naszych kotów :)

2010–08–06
Pojechaliśmy do Sopotu na III Seminarium Polskiej Federacji Felinologicznej – Felis Polonia. Staramy się poszerzać i doskonalić swoją wiedzę hodowlaną. Między innymi świadczy o tym otrzymany CERTYFIKAT potwierdzający udział w Seminarium.
2010–07–17/18
Wybraliśmy się na wystawę do malowniczego Usti nad Łabą w Czechach. Nasz cudowny kocur reproduktor syberyjski GIC HORUS Perła Północy*PL Zdobył kolejne certyfikaty CACS, a DRAZIC Contentus*PL jako debiutant w klasie otwartej otrzymał pierwszy certyfikat na championa CAC i NOM BIS!!!

2010–07–11
Tym razem tatusiem cudownych kociątek (MIOTU „D”) został „Rudzielec” DRAZIC Contentus*PL. Esterka z Warmii*PL urodziła parkę kociąt: przepiękną szylkretkę i czarnego pręguska cętkowanego. Zapraszamy do rezerwacji kociątek :)

2010–07–05
Nasza piękna kotka syberyjska IC IZYDA Figlarne Kociaki*PL urodziła oczekiwany, kolorowy, rekordowy MIOT „C” – aż osiem wspaniałych kociątek: sześć koteczek i dwa kocurki. Wszystkie maluchy są zdrowe i pięknie ofutrzone. Dumny tata to GIC HORUS Perła Północy*PL. Już wkrótce w zakładce kocięta będą aktualne zdjęcia kociaczków. Zapraszam do rezerwacji tych wyjatkowych maluszków :)

2010–07–03
Nasz piekny kocur reproduktor CH Cyprys Pola Elizejskie*PL został szczęśliwym tatusiem pięciu cudownych kociątek Neva Masquerade. Matką kociąt jest Ohana Zefirowy Powiew z hodowli Pure Posh*PL p. Marleny Kępińskiej.

2010–05–16
Hamburg Niemcy – kolejna wystawa zagraniczna. BERTA/Boliwia jest już championem. CYPRYS/Cappucino również zakończył tytuł championa. GIC HORUS zdobył piękny puchar za show kotów srebrzystych z zielonymi oczami oraz kolejny certyfikat CACS. Bardzo cieszymy się z sukcesów wystawowych naszych kotów syberyjskich:)

2010–05–01
Na wystawie w Kościanie Kotka syberyjska BERTA z Hodowli Nowa Era*PL zdobyła kolejny cerytyfikat na championa CAC a pozostałe koty oceny doskonałe.

2010–04–22
Już tylko jeden piękny kocurek syberyjski BOSTON Nowa Era*PL czeka na nową rodzinę. Pozostałe kocięta syberyjskie z miotu B mieszkają już w nowych domkach :)

2010–04–17
2010–04–18

Szczecin – kolejne sukcesy wystawowe naszych kotów syberyjskich.
HORUS w wielkim stylu uzyskał prestiżowy tytuł Grand International Champion!!! Rozpoczął Supreme Champion zdobywając pierwszy certyfikat CACS. Otrzymał też podwójny BIV, czyli najlepszy kot syberyjski w kolorze, potwierdzając swoją klasę i niewątpliwą urodę. CYPRYS–nasz piękny Cappucino otrzymał dwa certyfikaty CAC na Championa. IZYDA uzyskała pierwszy certyfikat CAGCIB i ponownie zaszczytny tytuł BIV. Wielką niespodziankę zrobiła nam BERTA–nasza Boliwia, zdobywając pierwszy CAC i BIV jako najlepsza kotka syberyjska w kolorze. Nasze maluchy DRAZIC i ZATEJKA pięknie zadebiutowały w klasie młodzieży otrzymując podwójne EX1 i pochlebne opinie sędziów. Wszystkie nasze koty syberyjskie otrzymały oceny doskonałe :)

2010–04–04
Najserdeczniejsze Życzenia zdrowych, radosnych i spokojnych Świąt Wielkiej Nocy, mnóstwo wiosennego optymizmu a także wypoczynku w rodzinnym gronie życzy Jolanta Kurowska z rodziną
życzenia wielkanocne
2010–03–31
Dwa piękne kocurki syberyjskie z miotu „B” – BOSTON i BELFAST Nowa Era*PL jeszcze czekają na swoje nowe rodziny. Może na Ciebie? Zapraszamy do zakładki kocięta.

2010–03–28
Nasza kolejna wystawa zagraniczna. Tym razem pojechaliśmy do Groemitz w Niemczech. IZYDA uzyskała tytuł International Champion !!! HORUS – kolejny certyfikat CAGCIB. Jesteśmy dumni z sukcesów naszych kotów :)

2010–03–06
2010–03–07
Wrocław – IZYDA idzie jak burza. Zdobywa dwa certyfikaty CACIB i kolejną NOM BIS. HORUS znowu zwycięski – dwa certyfikaty CAGCIB. Debiut wystawowy BERTY Przez Przypadek *PL – naszej Boliwii – dwie noty doskonałe :)

2010–03–04
Koty syberyjskie z hodowli Nowa Era*PL zostały gwiazdami reklamy. Zdjęcia HORUSA, IZYDY i DRAZICA zostały umieszczone na szybie wystawowej sklepu zoologicznego Psie Ranczo w Szczecinie ul. Bolesława Śmiałego 27 (przy Pułaskiego)
koty w reklamie
2010–03–01
Są już wyniki TOP SIB/NEM!!!
Nasz kocur syberyjski IC HORUS Perła Północy*PL został zwycięzcą konkursu TOP SIB 2009 w kategorii kociaki 1,0 organizowanego przez SIB PORTAL. Czas szybko leci. W 2009 r. jeszcze kociak a w 2010 r. już International Champion i dumny tatuś dwóch miotów pięknych kociat syberyjskich. Trzymamy kciuki za dalsze sukcesy reproduktora Hodowli Kotów Syberyjskich Nowa Era*PL, naszego HORUSA:)

2010–02–14
Warszawa – kolejny sukces i certyfikat CAGCIB dla Horusa. IZYDA uzyskała tytuł Championa przed ukończeniem pierwszego roku życia !!! Wielki sukces NAOMI od Kniahini*PL, która pokonała dorosłe kotki i zdobyła tytuł BIV – najlepsza kotka w kolorze :)

2010–02–14
Na Walentynki koteczka syberyjska z naszej hodowli – BARCELONA Nowa Era*PL znalazła kochającą rodzinę i zamieszkała w Ełku na Mazurach.

2010–02–11
Jesteśmy w Klubie Kota Syberyjskiego SIB CAT CLUB.

2010–01–30

2010–01–31
Nasza pierwsza wystawa zagraniczna odbyła się w Czechach w Ostrawie. HORUS zdobył tytuł International Champion !!! Nasza IZYDA oprócz 2 x CAC, zdobyła NOM BIS oraz otrzymała tytuł BIV – najlepsza kotka w kolorze!!! ODISSI już w klasie młodzieży otrzymała oceny doskonałe i NOM BIS !!! Jesteśmy dumni z sukcesów naszych kotów :)

2010–01–09
Nasz kocurek syberyjski BAJKAŁ Nowa Era*PL znalazł nową kochającą rodzinę. Pojechał do Choszczna woj. Zachodniopomorskie.

2010–01–01
Rozpoczęliśmy Nowy Rok w Hodowli Kotów Syberyjskich Klasycznych i Neva Masquerade Nowa Era*PL :) Oby ten nowy był jeszcze bardziej owocny w sukcesy wystawowe i hodowlane. Oby dał nam wiele radości, satysfakcji, zdrowia i szczęścia. Niech nasze kocury, kotki i kocięta będą piękne, okazałe, silne, futrzaste oraz tryskające dobrym zdrowiem i witalnością. Niech nasze koty zwyciężają na wystawach a nasze kocięta wnoszą szczęście i dobre energie do swoich nowych, kochających rodzin. Niech obcowanie z wyjątkowymi kotami syberyjskimi ze szczecińskiej hodowli Nowa Era*PL da nowym opiekunom namiastkę utraconej natury i odmieni ich życie na lepsze:)
powrót
kotka syberyjska Izyda
kotki syberyjskie
koty syberyjskie klasyczne
hodowla neva masquerade